WNBA: Lynx wygrały w pierwszym meczu finałowym

Z niedzieli na poniedziałek rozpoczęła się ostateczna rywalizacja o mistrzostwo WNBA. Przez większość spotkania gra była bardzo wyrównana. Dopiero dzięki bardzo skutecznej grze w ostatniej kwarcie, Minnesota Lynx wygrały 88-74 z Atlantą Dream.

Po trzech kwartach pierwszego spotkania finałowego Lynx remisowały z Dream 62-62. O wyniku spotkania zadecydowały pierwsze minuty ostatniej odsłony. Wtedy to zawodniczki z Minnesoty zanotowały run 13-0 i wyszły na prowadzenie 75-62. Do końca meczu gospodynie kontrolowały już wynik.

Najlepsza zawodniczką wśród zwyciężczyń była Reebekkah Brunson, która zanotowała 26 punktów i 11 zbiórek. Po meczu, skrzydłowa Lynx powiedziała: – Całe to miasto oraz nasi kibice, jesteśmy podekscytowani tymi finałami. W tym meczu fani niesamowicie nam pomogli i to była wielka przyjemność grać i wygrać dla nich.

Dla Dream 33 punkty rzuciła Angel McCoughtry, w tym aż 19 w trzeciej kwarcie. Zespół z Atlanty wystąpił bez Brazylijki Eriki de Souzy, która uczestniczy w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Bez swojej podstawowej centerki, przyjezdne nie radziły sobie zupełnie w walce na tablicach. Lynx zebrały aż 40 piłek przy zaledwie 28 rywalek. – Popatrzcie na zbiórki. Bardzo jej potrzebujemy! – mówiła rozgrywająca przegranych, Lidsay Harding (20 pkt., 5 ast.).

Kolejne spotkanie odbędzie się także w Minnesocie w środę o 2.00 polskiego czasu.

Atlanta Dream – Minnesota Lynx 74-88 (18-14, 21-22, 23-26, 12-26)

Dream: A. McCoughtry 33, L. Harding 20, I. Castro Marques 10, A. Bales 4, A. Price 3, C. Miller 2, C. Paris , S. Lyttle 0, S. Irvin 0.

Lynx: R. Brunson 26, S. Augustus 22, L. Whalen 15, M.Moore 11, T. McWilliams Franklin 8, J. Adair 6, C. Wiggins 0, M. Wright 0, A. Harris 0.