Przełomu nie było, utrata meczów niemal pewna

Autor: Bartek Berbeć (sportowefakty.pl)

Nie było przełomu, nie było katastrofy. Tak można w skrócie streścić sobotnie kluczowe rozmowy pomiędzy zawodnikami a właścicielami klubów. Sezon w NBA na 99 procent nie rozpocznie się o czasie.


Sesja trwała niemal osiem godzin, pozostawiając cały koszykarski świat w szachu. Wreszcie spotkanie zakończono. Jak powiedział Matt Bonnerjest mały postęp, ale wiesz, jak wielka była przepaść między nami. Ten cytat chyba najdobitniej oddaje ich przebieg.

Niedzielne spotkanie z kolei anulowano. Strony mają się spotkać w mniejszych gronach w poniedziałek. Szans na uratowanie pełnego sezonu już praktycznie nie ma. Ogłoszenia w tej sprawie powinniśmy się spodziewać „w każdej chwili”, jak powiedział David Stern.

Komisarz dodał też, że strony są „bliżej niż wcześniej”. Warto uzupełnić tę informację – w sobotę były poruszane wyłącznie wątki systemowe. Nie rozmawiano o podziale zysków, który pozostaje największym problemem.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

2 komentarze

  1. adik pisze:

    http://www.youtube.com/watch?v=EwQhha3Bo60&feature=feedu
    Polecam na czas lockout’u!!! Wrzućcie niech każdy zobaczy.

  2. Piotr Gładczak pisze:

    Prosze spojrzeć kilka wpisów niżej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *