Czas przestawić się na Euroligę?

Kolejna tura rozmów w NBA zakończy się zapewne fiaskiem. Prawdę mówiąc nie widać szans, aby sezon za oceanem odbył się w całości. Postanowiliśmy więc zaangażować się w jak najlepsze przedstawienie naszym czytelnikom tego co będzie się działo w Eurolidze. Druga najlepsza koszykarska liga na świecie może w tym sezonie bić rekordy popularności. Zespoły euroligowe w większości nie wpadły w szał kontraktowania zawodników z NBA. Groźba zakończenia lockoutu i powrotu największych gwiazd do USA nie zachęcały do ich kontraktowania. Nie świadczy to jednak o słabości najlepszych europejskich teamów. Wręcz przeciwnie, rywalizacja Barcelony z Panathinaikosem, Maccabi czy CSKA potwierdzi tylko jak wysoki poziom prezentują te zespoły. W dniach poprzedzających start Euroligi (17.10) będziemy przedstawiać kolejno wszystkie zespoły. Z każdego tygodnia rozgrywek mamy zamiar przeprowadzić relację. Brakuje nam spotkań NBA, więc będziemy oglądać Euroligę. Zapraszamy, a teraz oglądnijmy 10 najlepszych zagrań poprzedniego sezonu.

Skusicie się także na oglądanie Euroligi?

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

10 komentarzy

 1. Łukasz pisze:

  Na pewno dużo osób będzie oglądało euroligę ale myślę, że sporo osób wybierze też NCAA i tu moje pytanie. Gdzie ten zapowiadany artykuł o NCAA? No chyba, że go przegapiłem. :)

 2. Geographic pisze:

  Jak najbardziej :)

  Cieszyłbym się również z przedstawienia zespołów NCAA, w końcu to zaplecze NBA :)

 3. Piotr Gładczak pisze:

  Ciężko byłoby przedstawić te kilka setek zespołów z NCAA:P
  Jeśli znacie się na tej lidze, to zapraszamy do współpracy:)!

  • Łukasz pisze:

   Chodzi o sam system rozgrywek. :)

  • Woy9 pisze:

   sorry ale jakoś nie kumamy tematu w nawiązniu do Twojej sugestii. mieliśmy przedstawiać ekipy biorące udział w rozgrywkach NCAA , ale system rozgrywek? wydaje się ,że to jest dość jasne podział na konferencje (ACC, A-10, Big East, Big Ten, Big 12, C-USA, MWC, Pac-10, and SEC)i walka o jak najwyższe rozstawienie. następnie 68 najlepszych ekip bieże udział w tzw. March Madness. Kolejne fazy to Sweet 16, Elite 8 i Final Four.

  • Geographic pisze:

   No właśnie o tym wiedzą tylko wtajemniczeni fani tacy jak Ty czy inni którzy w tym dość długo siedzą. Ja dopiero od tego roku dowiedziałem się na czym wogóle polega NCAA i o samym istnieniu tych rozgrywek :) Ale dzięki że chociaż wyjaśniłeś w skrócie, teraz będzie łatwiej to rozgryść jak jest ładnie podzielone :)

  • Woy9 pisze:

   jeśli w tym temacie jest KRUCHO , to chętnie pomogę i przygotuję wpis na ten temat. Nieco sam się też sprawdzę;-) pozdrawiam.

 4. quentin pisze:

  jasne, że będziemy oglądać Euroligę, w końcu to najmocniejsza liga na świecie w tym momencie

 5. bargnani7 pisze:

  PLK też na lockoucie powinna zyskać :D

 6. Piotr Gładczak pisze:

  Dlatego też PLK zajmiemy się bardzo dokładnie:) Tyle, że na naszkosz.enbiej.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *