Rudy Fernandez podpisał kontrakt z Realem Madryt

Skrzydłowy Dallas Mavericks Rudy Fernandez uzgodnił warunki umowy z Realem Madryt. Hiszpan wróci do NBA, gdy zakończy się lockout.


Mavs pozyskali Fernandeza w lecie w trójstronnej wymianie, w której udział brali także m.in. Raymond Felton i Andre Miller. Do tej pory Hiszpan spędził trzy lata w NBA w barwach Portland Trail Blazers. W 218 meczach notował średnio 9.1 pkt., 2.4 zb., 2.2 ast.

W niedzielę zdobył z reprezentacją Hiszpanii drugi złoty medal Mistrzostw Europy. Na Litwie nie był jednak już tak ważną postacią zespołu Sergio Scariolo jak w latach poprzednich.

Według doniesień prasowych w klubie ze stolicy Hiszpanii może otrzymać nawet 2.7mln$ za sezon. Jeśli przez lockout cały sezon NBA nie będzie odwołany, to Fernandez wróci za ocean. Po zakończeniu rozgrywek 2011/12 na dobre zagości prawdopodobnie w Europie ponieważ jego przygoda z najlepszą liga świata nie poszła po jego myśli i nie był podstawowym graczem Blazers.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

2 komentarze

  1. suchy282 napisał(a):

    Myślę, że Hiszpania to najlepsze miejsce dla Fernandeza.

  2. Marcin#10 napisał(a):

    A ja lubię tego gracza i wolałbym, aby został w NBA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *