Obrończynie tytułu za burtą!

Drużyna Seattle Storm nie obroni mistrzowskiego tytułu. Podopieczne Briana Aglera w decydującym o awansie do finału Konferencji Zachodniej meczu przegrały we własnej hali z Phoenix Mercury. Tym samym zakończył się pierwszy sezon Eweliny Kobryn za oceanem. Katem Storm po raz kolejny okazała się Candice Dupree.

Emocje w KeyArena w Seattle były podczas trzeciego, decydującego meczu niesamowite. Gospodynie rozpoczęły wyśmienicie, a na początku drugiej kwarty prowadziły już nawet 26:9. Rywalki mocno wzięły się jednak do pracy i rozpoczęła się szalona pogoń za mistrzyniami. W końcówce trzeciej kwarty był już remis, ale na decydującą część meczu Storm wychodziły z trzypunktową zaliczką dzięki wielkiemu rzutowi Sue Bird.

W ostatniej ćwiartce obie drużyny wymieniały się potężnymi ciosami, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Wydawało się, że kluczowym momentem dla losów meczu będzie szósty faul Diany Taurasi na 7 minut przed końcem meczu. Mercury zdołały jednak zebrać się w sobie i poradzić sobie bez swojej liderki, a wszystko za sprawą doskonałej Penny Taylor. To właśnie dzięki Australijce na pół minuty przed końcem było 75:73 dla Phoenix. Do remisu doprowadziła jednak Bird, a ostatnie słowo miało należeć do rywalek.

Corey Gaines poprosił o przerwę, a kluczową akcję ustawił na Taylor. Jej wejście pod kosz punktów jednak nie przyniosło, ale piłka po jej niecelnym rzucie trafiła w ręce Candice Dupree, a ta z zimną krwią zadała decydujący cios, po którym zawodniczki Seattle Storm nie obronią mistrzowskiego tytułu.

W ostatniej akcji każda z nas chciała dobić tą piłkę do kosza. Stało się tak, że piłka wpadła w moje ręce, a ja jak najszybciej starałam się oddać rzut. Udało się uczynić to czasie, a piłka wpadła do kosza – powiedziała po meczu Dupree. Mercury po raz trzeci z rzędu zagrają w finale Konferencji Zachodniej.

Ewelina Kobryn swój ostatni mecz w tegorocznym sezonie WNBA przesiedziała na ławce rezerwowych, nie mając żadnego wpływu na losy spotkania.

Jasność nastała w Konferencji Wschodniej, gdzie w finale zagrają Atlanta Dream z Indianą Fever. Ekipa z Indianapolis wygrała w poniedziałkową noc decydujące starcie z New York Liberty, wykorzystując atut własnego parkietu. Ponownie znakomite zawody rozegrała najlepsza zawodniczka serii Katie Douglas. Tym razem rzucająca uzbierała 21 oczek.

Katie miała super serię – bez dwóch zdań – oceniła jej występy Lin Dunn, trener Fever. Była aktywna, zdobywała punkty, doskonale broniła. Mocno pomagała nam w ataku, bo z tego słynie. Do tego dołożyła jednak wielką grę przeciwko Cappie Pondexter.