Kaman blisko Żalgirisu

Jak podała grecka strona Sport24.gr, Chris Kaman doszedł do porozumienia z litewskim Żalgirisem Kowno. Zawodnik Los Angeles Clippers miałby podpisać kontrakt na sezon 201/12 z możliwością powrotu do NBA w momencie zakończenia lockoutu.


Mierzący 213 centymetrów środkowy Clippers w przypadku podpisania kontraktu będzie miał szanse wystąpić w rozgrywkach Euroligi, ponieważ Zaligiris w poprzednich rozgrywkach zdobył mistrzostwo Litwy.

Kaman we wrześniu wystąpił w zakończonym niedawno Eurobaskecie w barwach Niemiec. U boku Dirka Nowitzkiego doprowadził reprezentację do drugiej rundy grupowej, w której Niemcy odpadli. W ośmiu spotkaniach notował średnio 15.5 punktów i 10 zbiórek.

29-letni koszykarz spędził już osiem lat w NBA. Wszystkie sezony rozegrał w barwach Clippers, którzy wybrali go z szóstym numerem Draftu w 2003 roku. Do tej pory rozegrał 493 mecze notując 11.8 pkt. i 8.3 zb. W 2010 roku został nominowany do All-Star Game.

Mistrz Litwy podpisał wcześniej kontrakty z dwoma innymi zawodnikami z NBA. Ty Lawson z Denver Nuggets ma zapisaną w umowie klauzulę pozwalającą na powrót za ocean, kiedy tylko zakończy się lockout. Sonny Weems (Toronto Raptors) natomiast zostanie w Europie prawdopodobnie na cały sezon.

Jeśli Kaman podpisze kontrakt z Zalgirisem, jego kolegami klubowymi zostaną m.in. reprezentanci Litwy – Robertas Javtokas, Paulius Jankunas, Tomas Delinikaitis i Mantas Kalnietis. Na chwilę obecną jednak ani Kaman,ani klub nie potwierdzili podpisania kontraktu.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

2 komentarze

  1. selden napisał(a):

    Kaman nie jest graczem LA Lakers. Proszę to poprawić

  2. Piotr Gładczak napisał(a):

    Dzięki, oczywiście to typowy czeski błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *