David West do Indiany Pacers?

IndDavid Westiana Pacers coraz częściej i coraz głośniej mówi o tym, że jest poważnie zainteresowana graczem, który całą dotychczasową karierę przebywał w New Orleans Hornets. David West, jest ponoć na szczycie marzeń Indiany Pacers wśród aktualnych wolnych agentów.

Alex Kennedy z Hoopsworld potwierdził również informację, że niedawno Westem byli bardzo zainteresowani Nets z New Jersey. Aktualnie sprawa „Siatek” i Davida trochę ucichła i więcej mówi się już o Pacers niż o Nets. Jeżeli jednak David West odejdzie to narzuca się pytanie co dalej z karierą Chrisa Paula w barwach „Szerszeni”?

David West i Chris Paul tworzą jeden z najlepszych duetów w lidze, który opiera się na grze Pick’N’Roll. Chris Paul, któremu kontrakt z drużyną z Nowego Orleanu kończy się już za rok, będzie poważnie zastanawiał się nad propozycjami z innych zespołów(New York, Orlando?). Może jednak Indiana Pacers? Myślę jednak, że CP#3 nie myśli o takiej drużynie. Rozgrywający zdecydowanie powiedział, że chce grać w zespole z ambicjami o mistrzostwo NBA. Takim zespołem nie są Pacers, mimo wciąż rozwijających się Roya Hibberta, Darrena Collisona albo też Danny’ego Grangera.

West ostatni sezon zakończył zdecydowanie za wcześnie niż wszyscy kibice Hornets by tego chcieli. Po kontuzji kolana w meczu z Houston Rockets okazało się, że ulubieniec kibiców nie wystąpi już w tym sezonie i nie zmierzy się z Los Angeles Lakers w fazie play-offs i „Szerszenie” musiały sobie radzić bez niego. Co było wielką stratą, bowiem notował on najwięcej punktów w drużynie na mecz(18.9) i świetnie zbierał(7.5).

David West zaraz przed lockout’em odstąpił od ostatniego roku kontraktu i wstąpił na rynek wolnych agentów. Był bardzo bliski podpisania przedłużenia kontraktu z New Orleans Hornets. Władze chcieli jednak dać tylko małą podwyżkę, lub zostawić kontrakt taki jaki był. West chciał jednak zdecydowanie więcej i będzie czekał na oferty z innych klubów, jeżeli żadna mu się nie spodoba zapewne Hornets będą chciały go z powrotem w trykocie „Szerszeni”.

Afek

2 komentarze

  1. Angel napisał(a):

    David West?ja mam nadzieję że nie przejdzie do Indiany Pacers i Hornets powinni go chcieć z powrotem bo razem z Paulem rzeczywiście tworzą super duet w lidze :-)

  2. besty napisał(a):

    wspaniały artykuł !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *