Powell bierze rewanż na Phillips

Nicole Powell poprowadziła swój zespół New York Liberty do zwycięstwa nad Indiana Fever w półfinale playoffs  Konferencji Wschodniej WNBA.

Tym samym zawodniczki z Nowego Jorku zdołały wyrównać  stan rywalizacji na 1:1 i o awansie do Finału Konferencji zadecyduje trzecie starcie pomiędzy drużynami, które odbędzie się jutro w Indianapolis.

Nicole Powell dzięki swoim 19 punktom (3 trójki), 5 zbiórkom, 3 asystom i 3 przechwytom była najskuteczniejszą zawodniczką w swoim zespole oraz wyłączyła z gry kompletnie liderkę rywalek – Tamikę Catchings zatrzymując ją jedynie na dwóch zdobytych punktach.
Liberty prowadziły przez całe spotkanie, zwyciężając ostatecznie 87:72. Druga z Wiślaczek – bohaterka pierwszego spotkania pomiędzy oboma zespołami – Erin Phillips, która popisała się wówczas game-winnerem tym razem wypadła słabiej zapisując 6 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

W pojedynku na Zachodzie udanie zrewanżowały się także zawodniczki Phoenix Mercury, które przed własną publicznością pokonały Seattle Storm 92:83. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziły Diana Taurasi (26pkt) oraz Candace Dupree (29pkt). W zespole Storm szansy zaprezentowania swoich umiejętności nie otrzymała tym razem Ewelina Kobryn.

Stan rywalizacji playoffs:

Wschód:

Indiana Fever (1) – New York Liberty (4) 1:1

Connecticut Sun (2) – Atlanta Dream (3) 0:1

Zachód:

Minnesota Lynx (1) – San Antonio Silver Stars (4) 1:0

Seattle Storm (2) – Phoenix Mercury (3) 1:1


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *