Podsumowanie dnia na Eurobaskecie – półfinały.

W piątek poznaliśmy drużyny, które zmierzą się w wielkim finale Eurobasketu na Litwie. W niedzielę o 20.00 w Kownie do walki o złoto staną reprezentacje Hiszpanii oraz Francji. Oprócz półfinałów rozegrano także spotkania o miejsca 5-8. Zapraszamy na liczbowe podsumowanie dnia.

MVP dnia:

Juan Carlos Navarro (Hiszpania) 36 min., 35 pkt., 13-23 FG, 5-9 3P FG, 4 zb., 1 ast.

Najlepszy występ młodego zawodnika:

Ricky Rubio (Hiszpania) 23 min., 5 pkt., 7 zb., 4 ast.

Najbardziej niespodziewany wystrzał:

Goran Dragic (Słowenia) 24 min., 16 pkt., 5 zb., 4 ast., 3 prz.

Po niezbyt udanym Eurobaskecie w wykonaniu gracza Houston Rockets, nareszcie nadszedł dzień, w którym potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności. I tak było to jednak za mało i Słoweńcy zagrają o siódme miejsce.

Wpadka dnia:

Porażka Serbów z Grecją. Milos Teodosic i spółka liczyli na walkę o medale, a pozostaje im zaledwie bitwa o siódma lokatę, a co najważniejsze odpadnięcie z rywalizacji o olimpijską nominację.

Wydarzenie dnia:

Mimo porażki, świetna postawa Macedonii. Bo McCalebb z zespołem i tak są już wielkimi bohaterami narodowymi, a w dodatku mocno nastraszyli w półfinale głównego kandydata do złotego medalu. Do przerwy prowadzili z Hiszpanią 45-44.

Wystrzał dnia:

Wygrana 34-8 pierwsza kwarta Greków z Serbią, która ustawiła w zasadzie wynik meczu.

Najciekawsze linijki statystyczne:

Rimantas Kaukenas (Litwa) 33 min., 4-11 FG, 10 pkt., 4 ast., 4 zb., 3 prz.

Ionannis Bourousis (Grecja) 27 min., 27 pkt., 10-16 FG, 6 z., 1 prz., 1 blk., 1 str.

Nick Calathes (Grecja) 34 min., 3-10 FG, 10 pkt., 10 ast.

Pau Gasol (Hiszpania) 32 min., 22 pkt., 17 zb (9 of.)., 3 ast., 2 prz., 2 str., 8-20 FG

Marc Gasol (Hiszpania) 31 min., 11 pkt., 10 zb., 5 ast., 3 blk.

Bo McCalebb (Macedonia) 34 min., 25 pkt., 11-19 FG, 5 ast., 3 zb., 1 prz., 1 str.

Pero Antic (Macedonia) 40 min., 17 pkt., 6-15 FG, 9 zb., 3 ast., 2 prz., 2 str.

Tony Parker (Francja) 37 min., 22 pkt., 3 zb., 3 ast., 4 prz., 9-20 FG

Nicolas Batum (Francja) 34 min., 19 pkt., 7 zb., 4 ast., 2 blk., 1 prz., 1 str.