Lockout League. Dzień 4.

W czwartek zakończył się pierwszy tydzień, a właściwie cztery dni zmagań koszykarzy w Lockout League. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że nie znamy wyników rozegranych spotkań. Przyjrzyjmy się jednak indywidualnym osiągnięciom zawodników, a jest na co.


Podobnie jak w środę zawodnicy zostali podzieleni na sześć zespołów. Tym razem były to ekipy: White, White 2, Red, Black, Royal, Navy. Ostatni dzień rozgrywkowy w pierwszym tygodniu przyniósł nam kilka popisów strzeleckich, w tym rekord tej nieoficjalnej ligi – 52 punkty JJ Hicksona.

Nowy zawodnik Sacramento Kings trafił 15 z 18 rzutów z gry w tym 5 na 6 za trzy. Patrząc na błędy jakie zdarzały się we wcześniejszych dniach w statystykach można powątpiewać czy takie wyniki są realne. Hickson w całej trzyletniej karierze w NBA (Cavs) oddał w sumie ……….. 6 rzutów zza łuku, z których nie trafił ani jednego. Czyżby w lecie tak mocno pracował nad rzutem z dystansu? Wątpliwe…

Niewiele gorszy był Kyle Lowry (Black) rzucając 49 oczek. Dodatkowo rozdał 8 asyst i 6 zbiórek. „Rekord” ligi w ilości asyst, ustanowiony w drugim dniu przez Lowry’ego (20) przetrwał tylko dwa dni. Pobił go w czwartek Mo Williams notując 21 decydujących podań i dołożył jeszcze 20 punktów.

Ciekawsze statystyki indywidualne czwartego dnia:

Marreese Speights 24 pkt., 16 zb.

Samardo Samuels 21 pkt., 10 zb.

Al Harrington 46 pkt., 12 zb.

John Wall 41 pkt., 7 zb., 4 ast., 3 prz.

David Lee 35 pkt., 15 zb.

Klay Thompson 40 pkt.

 

 

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *