J.R. Smith poszedł śladami Willa Chandlera

Obrońca Nuggets został ‚Złotym Bykiem’

Zgodnie z doniesieniami z poprzednich dni, swingman Denver Nuggets J.R. Smith dołączył do Wilsona Chandlera w chińskiej drużynie Zhejiang Chouzhou Golden Bulls. Za rok gry w Chinach Smith zarobi 3 mln dolarów.

To najwyższa kwota w historii transferów ligi CBA. J.R. Smith miał status wolnego gracza, a w poprzednim sezonie w barwach Denver Nuggets rozegrał 79 spotkań, rzucając 12,3 punktu oraz notując 4,1 zbiórki. Smith dołączył do Wilsona Chandlera w Zhejiang Chouzhou Golden Bulls, który również podpisał roczną umowę wartą 1,7 mln dolarów.

Transfer Smitha jest najwyższym w historii ligi CBA. W kontrakcie zawodnik nie ma jednak wpisanej klauzuli, iż będzie mógł powrócić do NBA, gdy tylko zakończy się lokaut.

Wcześniej Smith był łączony z klubem Shanxi Zhongyu. Ostatecznie zagra w Zhejiang u boku Chandlera, jak również Earla Clarka z Orlando Magic.

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *