Hiszpania dużo lepsza od Słowenii

Autor: Quentin

Pomimo niezłego początku w wykonaniu Słowenii nie było niespodzianki w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu na Eurobaskecie.

Pierwsza kwarta zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem Słowenii 23:16, która dobrą robotą w obronie wymuszała straty na Hiszpanach – aż siedem straconych piłek przez podopiecznych Scariolo w tym okresie gry. Niespodziewanie również szwankowała gra podkoszowa Hiszpanów, gdzie bracia Gasol mieli problemy z zatrzymaniem Begica i Lorbeka.

Druga odsłona przyniosła agresywne krycie strefą przez Mistrzów Europy, którzy często przechwytywali piłkę oraz nie dopuszczali rywali do dogodnych sytuacji strzeleckich. Sami jednak byli bardzo kiepsko dysponowani w ataku, przez co długo nie mogli złapać odpowiedniego rytmu układając grę na podkoszowych braci, którzy z najbliższej nawet odległości mylili się w swoich próbach. Ich zamiana na Ibakę i Reyesa okazała się jednak strzałem w dziesiątkę, gdyż po ich wprowadzeniu Hiszpanie od razu wyszli na prowadzenie w meczu a po rzucie Navarro nawet na 35:31, którym to zakończyła się pierwsza połowa.

Druga część meczu rozpoczęła się od runu 9:0 Hiszpanów, który przypieczętował celnym trafieniem z dystansu Rudy Fernandez, co spowodowało wzięciem czasu przez Słoweńców. Potem było już tylko…lepiej. Hiszpanie trafiali dosłownie wszystko co się dało wygrywając tę część meczu aż 36:14. Szczególny popis swoich umiejętności dał Navarro, który miał na koncie już 26 „oczek”.

Ostatnia kwarta to już dogranie meczu do końca. Wiele się w meczu nie zmieniło, chociaż Słoweńcy próbowali początkowo lepiej bronić i odrobić straty. Te jednak były zbyt duże i Hiszpanie spokojnie i wysoko wygrali cały mecz 86:64.

Swój wielki mecz rozegrała para Pau Gasol – J.C Navarro. Pierwszy z nich uzyskał 19 punktów i 16 zbiórek całkowicie dominując Erazema Lorbeka (7pkt,2zb). Drugi miał strzeleckiego nosa w tym spotkaniu kończąc je z 26 punktami na koncie. Hiszpanie wygrali także „deskę” w stosunku 47:32.

Hiszpania – Słowenia 86:64
J.C Navarro 26 (4×3), P.Gasol 19(16zb), Calderon 9(6zb,3as,3prz) – Dragic 14, Begic 10