Hiszpania dużo lepsza od Słowenii

Autor: Quentin

Pomimo niezłego początku w wykonaniu Słowenii nie było niespodzianki w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu na Eurobaskecie.


Pierwsza kwarta zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem Słowenii 23:16, która dobrą robotą w obronie wymuszała straty na Hiszpanach – aż siedem straconych piłek przez podopiecznych Scariolo w tym okresie gry. Niespodziewanie również szwankowała gra podkoszowa Hiszpanów, gdzie bracia Gasol mieli problemy z zatrzymaniem Begica i Lorbeka.

Druga odsłona przyniosła agresywne krycie strefą przez Mistrzów Europy, którzy często przechwytywali piłkę oraz nie dopuszczali rywali do dogodnych sytuacji strzeleckich. Sami jednak byli bardzo kiepsko dysponowani w ataku, przez co długo nie mogli złapać odpowiedniego rytmu układając grę na podkoszowych braci, którzy z najbliższej nawet odległości mylili się w swoich próbach. Ich zamiana na Ibakę i Reyesa okazała się jednak strzałem w dziesiątkę, gdyż po ich wprowadzeniu Hiszpanie od razu wyszli na prowadzenie w meczu a po rzucie Navarro nawet na 35:31, którym to zakończyła się pierwsza połowa.

Druga część meczu rozpoczęła się od runu 9:0 Hiszpanów, który przypieczętował celnym trafieniem z dystansu Rudy Fernandez, co spowodowało wzięciem czasu przez Słoweńców. Potem było już tylko…lepiej. Hiszpanie trafiali dosłownie wszystko co się dało wygrywając tę część meczu aż 36:14. Szczególny popis swoich umiejętności dał Navarro, który miał na koncie już 26 „oczek”.

Ostatnia kwarta to już dogranie meczu do końca. Wiele się w meczu nie zmieniło, chociaż Słoweńcy próbowali początkowo lepiej bronić i odrobić straty. Te jednak były zbyt duże i Hiszpanie spokojnie i wysoko wygrali cały mecz 86:64.

Swój wielki mecz rozegrała para Pau Gasol – J.C Navarro. Pierwszy z nich uzyskał 19 punktów i 16 zbiórek całkowicie dominując Erazema Lorbeka (7pkt,2zb). Drugi miał strzeleckiego nosa w tym spotkaniu kończąc je z 26 punktami na koncie. Hiszpanie wygrali także „deskę” w stosunku 47:32.

Hiszpania – Słowenia 86:64
J.C Navarro 26 (4×3), P.Gasol 19(16zb), Calderon 9(6zb,3as,3prz) – Dragic 14, Begic 10

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *