Wrzuta dnia – Janikowski wyrównuje rekord sprzed 40 lat

„Lightning feet” zapisała się na kartach historii NFL.

33-letni Sebastian Janikowski czyli nasz jedynak w zawodowej lidze futbolu amerykańskiego NFL z Oakland Riders, dokonał minionej nocy historycznego wyczynu. Pochodzący z Wałbrzycha „kopacz – place kicker” zdobył punkty z odległości 63 jardów czym wyrównał rekord ligi. Jego drużyna pokonała Denver Broncos (23-20).

Polak wyrównał rekord ustanowiony przez Toma Dempseya z New Orleans Saints w listopadzie 1970 roku i wyczyn Jasona Elama z Denver Broncos z października 1998 roku. Poprzednie najdłuższe „odłożenie” w wykonaniu Polaka wynosiło 61 jardów i zostało zaliczone w listopadzie 2009 roku.

Miałem sen, że złamię ten rekord w Denver – mówił polski zawodnik.

Drugi Polak w historii zawodowej ligi futbolu amerykańskiego po Ryszardzie Szaro – Janikowski – jest rekordzistą drużyny Oakland Riders, jeśli chodzi o ilość zdobytych punktów.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. Geographic napisał(a):
  2. Woy9 napisał(a):

    dziękowa Geo;-) good job!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *