Kolejny zawodnik NBA w Chinach?

Kolejny zawodnik NBA może dołączyć do jednej z drużyn w Chinach. Kenyon Martin, bo o nim mowa, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie podpisania kontraktu.

Jak poinformowała popularna strona pisząca prosto z Denver jedna z drużyn tamtejszej ligi proponuje niezastrzeżonemu agentowi kontrakt. Grający w poprzednim sezonie w Denver Nuggets, Kenyon Martin dostał propozycję bardzo wysokiego kontraktu. Nie znamy jednak dokładnie oferty, wiemy jednak że podobno suma ta jest tak ogromna, że może to być jeden z rekordów w lidze Chińskiej.

Jeszcze niedawno mówiło się o poważnych rozmowach kolegi Kenyona z drużyny, J.R Smitha, który ponoć ma trafić do drużyny Shanxi. Inny kolega tej dwójki – Wilson Chandler już podpisał kontrakt z  Zheijang Guangsha, jednak na innych warunkach i zawodnika, który w tym poprzednim sezonie przeszedł z New York Knicks do Denver Nuggets, nie zobaczymy w nadchodzącym sezonie na parkiecie najlepszej ligi(?) na świecie.

Gdyby uważany za jednego z najlepszych obrońców w lidze podpisał kontrakt z drużyną z Chin, swój sezon rozpocząłby na początku października. Na pewno miałby w tej lidze szanse, aby podwyższyć swoje średnie na mecz, które w sezonie 2010/2011 wynosiły – 8.6 punktów i 6.2 zbiórki na potyczkę w drużynie z Denver.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *