J.R.Smith bliski gry w Chinach

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, będący wolnym agentem J.R. Smith jest bliski podpisania kontraktu z chińskim klubem Shanxi.


Niedawno chińska liga CBA zakazała klubom podpisywania kontraktów z zawodnikami z NBA, którzy mieliby wrócić za ocean w przypadku zakończenia lockoutu. Smith jest jednak w uprzywilejowanej sytuacji ponieważ jest niezastrzeżonym wolnym agentem i może zostać w Azji do końca sezonu.

Jeden z najbardziej szalonych graczy NBA miałby podpisać z Shanxi najwyższy kontrakt w historii CBA, opiewający na 3 mln $. Wcześniej kontrakt w Chinach podpisał także kolega Smitha z Nuggets – Wilson Chandler. Obaj będą mogli wrócić do ekipy George Karla dopiero po zakończeniu sezonu w chińskiej lidze. Oznacza to, że jest szansa aby wystąpili w playoffs w NBA jeśli nie zostanie odwołany cały sezon. Spekuluje się jednak, że chińskie kluby mogą zastosować znaną z Polski sytuację „ekstra” i zwolnić graczy związanych z NBA w połowie sezonu, aby umożliwić im grę w USA.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *