Podsumowanie siódmego dnia Eurobasketu 2011

Dzisiaj rozpoczęła się druga runda grupowa Eurobasketu na Litwie. Rozegrano trzy mecze, a zwycięstwa odnieśli Hiszpanie, Francuzi i Litwini. Zapraszamy na podsumowanie liczbowe z nagrodami.

MVP siódmego dnia:

Pau Gasol (Hiszpania) 33 min., 19 pkt., 6-13 FG, 7 zb., 2 blk., 2 prz.

Najlepszy występ młodego zawodnika:

Jonas Valanciunas (Litwa) 20 min., 18 pkt., 8-9 FG, 5 zb., 2 blk., 1 ast., 1 prz.

Najbardziej niespodziewany wystrzał:

100 punktów Litwinów w meczu przeciwko Serbii. To pierwszy taki wynik na tegorocznym Eurobaskecie.

Wpadka dnia:

Dirk Nowitzki i jego 7-17 przeciwko Hiszpanom. Niemcom potrzebna jest wyższa forma MVP Finałów NBA jeśli chcą jeszcze powalczyć o awans do ćwierćfinałów.

Wydarzenie dnia:

Szóste zwycięstwo Francuzów w ME na Litwie. Tony Parker i spółka póki co są nie do pokonania. Pytanie tylko czy wytrzymają z taką formą przez cały turniej. Historia zna przypadki kiedy po idealnej fazie grupowej, w rundzie pucharowej zespół szybko odpadał.

Najciekawsze linijki statystyczne:

Chris Kaman (Niemcy) 38 min., 15 pkt., 12 zb., 2 blk., 2 prz.

Ersan Ilyasova (Turcja) 31 min., 10 pkt., 10 zb., 2 blk., 2 str., 1 ast.

Tony Parker (Francja) 37 min., 20 pkt., 6 zb., 5 ast., 6-17 FG, 0-5 3P FG

Nenad Krstic (Serbia) 28 min., 21 pkt., 8-15 FG, 4 zb., 2 blk., 1 ast., 1 str.

Mantas Kalnietis (Litwa) 24 min., 7-12 FG, 19 pkt., 7 ast.

Szaleni strzelcy:

Heiko Schaffatzik (Niemcy) 36 min., 3-12 FG, 1-5 3P FG, 7 pkt.

Jose Manuel Calderon (Hiszpania) 19 min., 1-6 FG, 0-3 3P FG, 2 pkt.

Karim Tunceri (Turcja) 25 min., 0-6 FG, 0 pkt.

Michael Gelabale (Francja) 25 min., 1-6 FG, 3 pkt.

Joakim Noah (Francja) 17 min., 1-7 FG, 7 pkt.

Boris Diaw (Francja) 30 min., 0-5 FG, 3 pkt.

Komentarze do wpisu: “Podsumowanie siódmego dnia Eurobasketu 2011

1. Można polemizować czy wpadką dnia był występ Dirka, na pewno jego rozgrywających, którzy już bardziej schematycznie nie mogli go szukać..niestety
    Pechowiec dnia to Emir Preldzić od bohatera do zera..też niestety.
    Illysova zagrał na b. słabej skuteczności, praktycznie w ostatnich 6 minutach się obudził. Dwa bloki – impressive;-)

2. Mi się akurat bardziej gra Marca dzisiaj podobała, w pierwszej połowie ciągnął Hiszpanów w Pau miał może ze 2 punkty