Eurobasket 2011 : Injury Report

Pierwsza runda tegorocznego Eurobasketu na Litwie się już zakończyła i wchodząc do drugiej części mistrzostw jest paru kontuzjowanych zawodników. Są wśród nich również gwiazdy NBA! Na myśli mam Pau Gasola i Tony’ego Parkera!

Nie martwcie się, obaj zawodnicy są w stanie day-to-day, więc są to lekkie kontuzje. Reprezentant Francji, rozgrywający Tony Parker w niedzielnym meczu z Włochami wygranym 91-84 już w drugiej akcji meczu przyjął cios kolanem w lewe udo od Andrea Bargnani’ego. Przez następne 3 kwarty nie mógł znaleźć miejsca na parkiecie i w końcu opuścił boisko na dobre.

„Będę miał dzisiaj na tym (udzie) leczenie i zobaczę czy będę grał jutro” powiedział w niedzielę Parker. „Doktor powiedział, że nie powinienem ryzykować w czwartych kwartach” dodał Tony.

Francja grała z Serbią wczoraj i jak się okazało Parker zagrał rewelacyjne zawody notując 24 punkty, a Francja wygrała po dogrywce.

Pau Gasol, najlepszy gracz w hiszpańskiej kadrze i jeden z najlepszych podkoszowych w NBA skręcił kostkę i musiał wysiedzieć mecz Hiszpania – Turcja, który jego kraj przegrał po tragicznej 4 kwarcie i fenomenalnym powrocie wicemistrzów świata.

Według lekarzy kadry hiszpańskiej Gasol będzie gotowy do gry w drugiej rundzie i jego status to day-to-day.

„Dostaje leczenie, a lekarze ocenią go jeszcze zanim druga runda się rozpocznie” powiedział trener Hiszpanii, Sergio Scariolo.

Kerem Tunceri, rozgrywający reprezentacji Turcji (na zdjęciu” otrzymał w meczu z Litwą mocne uderzenie w policzek. Turcy chcą mieć go gotowego do gry jak najszybciej.

Marijonas Petravicius, podkoszowy litewski ma problemy z płucami i mało prawdopodobny jest jego powrót. Jest to ogromna strata dla Litwy, ale dzięki temu więcej minut otrzyma Jonas Valanciunas. Petravicius przeszedł już badania i diagnozą jest prawie miesiąc poza parkietem.

„Zdecydowanie, strata Marijonasa jest dla nas potężnym ciosem. Ale mamy 11 innych graczy, którzy są gotowi do gry” powiedział trener reprezentacji Litwy, Kesturis Kemzura.

Chorwacki obrońca Marko Tomas nie ma szczęścia do Mistrzostw Europy w Koszykówce.  W 2009 roku w ostatniej chwili wycofał się z kadry z powodu kontuzji nogi. W tym roku również nabawił się kontuzji.

Na ponad dwa miesiące wyłączy go z gry kontuzja ścięgna udowego, której nabawił się w zeszły czwartek w przegranym meczu z Macedonią.