Podsumowanie czwartego dnia Eurobasketu 2011

Czwarty dzień Mistrzostw Europy na Litwie obfitował w niespodzianki. Finlandia rozgromiła Bośnię, a Macedonia rozprawiła się z Grecją. Co wydarzyło się w innych spotkaniach i jacy zawodnicy najlepiej spisali się w trzeciej kolejce w grupach C i D? Zapraszamy.

MVP czwartego dnia:

Ante Tomic (Chorwacja) 35 min., 26 pkt., 12-16 FG, 8 zb., 4 ast., 1 prz.

Najbardziej niespodziewany wystrzał:

34 punkty Finów w trzeciej kwarcie meczu z Bośnią. Fantastyczny popisy szybkiej, ofensywnej gry dzięki, której pokonali wysoko rywali.

Wpadka dnia:

Porażka Greków z Macedonią. Prowadzeni przez naturalizowanego Bo McCalebba Macedończycy zmierzają bardzo pewnym krokiem w kierunku drugiej fazy ME.

Wydarzenie dnia:

Słabiutki mecz w wykonaniu Nikoli Pekovicia. Nie dość, że nie radził sobie zupełnie w defensywie z Ante Tomiciem to jeszcze zanotował tylko w 23 minuty, 9 punktów i 4 zbiórki.

Najciekawsze linijki statystyczne:

Vitaly Fridzon (Rosja) 27 min., 22 pkt., 7-11 FG., 3 zb., 3 ast., 3 prz.

Saso Ozbolt (Słowenia) 29 min., 21 pkt., 4 zb., 4 prz., 2 ast., 5-12 FG

Tornike Shengelia (Gruzja) 18 min., 6 pkt., 7 zb., 3 ast., 4 str., 1 prz., 1 blk.

Viacheslav Kravtsov (Ukraina) 27 min., 7 pkt., 10 zb., 4 blk.

Sasu Salin (Finlandia) 27 min., 9 pkt., 7 zb., 4 ast., 4-8 FG

Henry Domercant (BiH) 25 min., 25 pkt., 9-14 FG., 5-7 3P FG

Ioannis Bouroussis (Grecja) 28 min., 10 pkt., 10 zb., 4 ast.,

Bo McCalebb (Macedonia) 35 min., 27 pkt., 7-16 FG., 4 zb., 4 ast., 2 str., 1 prz.

Dontaye Draper (Chorwacja) 33 min., 9 pkt., 12 ast., 4 zb., 3-11 FG

Szaleni strzelcy:

Aleksey Shved (Rosja) 17 min., 1-6 FG, 2 pkt.

Sam Van Rossom (Belgia) 28 min., 0-6 FG., 2 pkt.

Goran Dragic (Słowenia) 28 min., 1-8 FG, 0-3 3P FG, 2 pkt.

Deyan Ivanov (Bułgaria) 29 min., 2-13 FG, 9 pkt. (w sumie w trzech meczach 5-33 FG!)

Earl Rowland (Bułgaria) 34 min., 3-12 FG, 9 pkt.

Mirza Teletovic (BiH) 27 min., 1-7 FG., 6 pkt., 0-4 3P FG

Ioannis Bourousis (Grecja) 28 min., 2-11 FG

Vlado Ilievski (Macedonia) 39 min., 2-11 FG, 6 pkt

Vojdan Stojanovski (Macedonia) 29 min., 0-6 FG., 2 pkt.

Polskie wątki:

Tornike Shengelia (Gruzja, syn Kachy Shengelii) j.w.

Thomas van der Spiegel (Belegia, ex Prokom Sopot) 16 min., 4 pkt., 3 zb., 2-6 FG

Filip Videnov (Bułgaria, Asseco Prokom Gdynia) 32 min., 15 pkt., 4-15 FG, 8 zb., 2 str., 1 ast.

Goran Jagodnik (Słowenia, ex Prokom i Anwil) 13 min., 10 pkt., 4 zb., 4-8 FG.

George Tsintsadze (Gruzja, ex Trefl Sopot) 23 min., 5 pkt., 6 zb., 6 ast., 4 str., 2-5 FG

Ermin Jazvin (BiH, Energa Czarni Słupsk) 7 min., 0 pkt., 0-2 FG., 2 zb.