Shane Battier czy Battle?

Przy okazji swojego wywiadu dla Slam Magazine Shane Battier poruszył ciekawą kwestię swojego nazwiska. Wg słów skrzydłowego Grizzlies nazwisko Battier wcale nie oznacza jego francuskich korzeni, ale jest po prostu błędem w pisowni pracowników amerykańskiej armii.

W ekspresowym skrócie. Ojciec Shane’a – Eddie urodził się i wychowywał jako Eddie Battle. Na jego certyfikacie urodzenia widniało Batt i trzy niewyraźne litery. Wszystko było w porządku do czasu aż został powołany do wojska. Tam człowiek go rekrutujący postanowił dokonać własnej interpretacji i zapisał nazwisko jako Battier.

Sprawa wyszła na jaw już podczas pierwsze zbiórki gdy Eddie został wywołany ze zmienionym nazwiskiem. Bronił się mówiąc, że nazwy się Battle, ale w odpowiedzi usłyszał – „może i tak, ale wuj Sam uważa inaczej„. Po powrocie do domu jego żona powiedziała, że nazwisko brzmi i wygląda na francuskie więc to będą podawać jako jego genezę. Tak też się stało, a Shane jest pierwszą generacją rodu Battier, która urodziła się tak nazwana.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. kacper napisał(a):

    albo mi się wydaje, albo Battier to gra dla Heat ; )

  2. sawiq napisał(a):

    Popatrz na datę. Wtedy Battier grał jeszcze dla Grizzlies :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *