Cavaliers uhonorują Ilgauskasa

Cleveland Cavaliers mają przed sobą jasną przyszłość dzięki przebudowie zespołu i młodym trzonie drużyny. Mowa tu o wyborach 1 i 4 z draftu 2011, którymi są Kyrie Irving i Tristan Thompson. Dodatkowo szeregi ekipy z Ohio zasiliła utalentowana „trójka” z Izraela, Omri Casspi. Jednak „Kawalerzyści” nie zapominają również o starych członkach drużyny.

Cleveland Cavaliers planują uhonorować Zydrunasa Ilgauskasa poprzez zastrzeżenie jego numeru. Wyszło to na jaw podczas trasy Kyrie’go Irvinga (wybór numer 1 w drafcie 2011) po Chinach, kiedy to przyznał że chciał wybrać numer #11, ale powiedziano mu, że ten numer wkrótce zostanie zastrzeżony.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Ilgauskas tym samym stanie się siódmym Kawalerzystą z powieszoną koszulką pod dachem Quicken Loans Arena i dołączy do Bingo Smitha, Larry’ego Nance’a, Marka Price’a, Austina Carra, Nate’a Thurmonda i Brada Dougherty’ego.

Litewski center grał dla Cavs od 1997 do 2010 roku, kiedy zdecydował się dołączyć do Miami Heat. Big Z liderem wszechczasów Cavaliers w meczach rozegranych w ich uniformie (771), zbiórkach (5904) i zablokowanych rzutach (1269).

via lithuaniabasketball.com

Uważam, że słusznie koszulka „Igły” będzie wisieć nad parkietem hali „The Q”. Ten litewski zawodnik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii sportowej Ohio. Niestety Ilgauskas jest już od jakiegoś czasu na równi pochyłej swojej kariery i nadal nie mamy pewności czy „Big Z” zagra w przyszłym sezonie, kiedykolwiek się zacznie. A czy wy zgadzacie się z tym pomysłem?

Mateusz Król

In love with basketball. Go hard or go home.

3 komentarze

 1. KobeFan pisze:

  Nie według mnie zastrzeżenie numeru nie powinno byc od tak. Powinien zdobyc jakieś trofeum, lub byc wybitnym graczem typu LeBron. Jeżeli zastrzegą jego numer to inne kluby równie dobrze mogły by zastrzec numery po prostu dobrych zawodników. Lakers mogli byc zastrzec Divaca, Bulls Grant`a czy kogoś z mistrzów z Jordan`em.

  • Woy9 pisze:

   Vlade wejdzie do HOF za rok , takze pewnie jego numer zawisnie np wśród Kings

 2. Fan Detroit pisze:

  Big Z jest jedną z legend Cavs. Najwięcej meczów, najwięcej bloków i przez wiele lat przywiązanie do barw kawalerzystów. Oto czym się wyróżnił w koszulce Cavaliers. Jak dla mnie w pełni zasłużony hołd dla tego gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *