Parker może wzmocnić ASVEL

Po zakończeniu towarzyskiego spotkania między Wielką Brytanią i Francją gwiazda tych drugich – Tony Parker – został zapytany o jego przyszłość gdyby lockout miał się utrzymać. Lider San Antonio Spurs jednoznacznie stwierdził, że pod uwagę w tej chwili bierze jedynie powrót do ASVELu Villeurbanne. Parker nadmienił co prawda, że jego agent kontaktował się z przedstawicielami drużyn z ligi chińskiej, ale nie doszło do jakichkolwiek ustaleń.

My agent talked about China a little bit. But for me I just want to focus on the national team, that’s most important for me. I’m not going to take any decision until the end of September, after the European Championships. I want to see if I’m healthy, if I’m hurt and by then we will also know a lot more what is happening with the situation of the lockout. If I play (abroad), I will definitely play in France, for my fans, for my team, ASVEL.

Tony jest w niezłej dyspozycji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i wczoraj zaliczył 23 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty, a jego zespół ograł gospodarzy aż 82-60. Sama Francja, która ma w składzie 6 graczy grających na parkietach NBA jest jednym z faworytów imprezy i z przyjemnością będzie można oglądać jej pojedynki z innymi czołowymi ekipami.

ASVEL jest jedną z najlepszych francuskich drużyn. Parker jest mniejszościowym udziałowcem w klubie, a także dodatkowo pełni funkcję wiceprezydenta od spraw sportowych. Przed karierą za Oceanem spędził 2 sezony występując w drużynie Paris Basket Racing. Jego powrót na Europejskie parkiety byłby z pewnością sporym wydarzeniem i dużą atrakcją.

For me, it’s more an emotional decision. It’s not enough for me just to play for the money, stuff like that, because I am a student of the game. I am passionate about the game. It would be great for my family, my friends, to see me in France. I don’t want to close any doors and my agent has talked a little bit (to a team in China), but it looks like China is not going to happen for any players. We definitely had some talks, just nothing serious.

Co ciekawe zapytany o swoją przyszłość w Spurs Tony wypowiedział się dość chłodno co znów może zostać negatywnie odebrane przez zarząd.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *