Jastrzębie sprzedane, Phillips Arena też

Atlanta Hawks mają nowego właściciela. W posiadanie klubu wszedł miliarder z Los Angeles Alex Meruelo. Transakcja ta przejdzie do historii z nietypowego powodu.Otóż Alex Meruelo, założyciel korporacji Meruelo Group i La Pizza Loca, zajmujących się usługami gastronomicznymi w ponad 50 lokalach i hiszpańskich dzielnicach różnych miast Kalifornii, jest pierwszym w właścicielem organizacji w NBA latynoskiego pochodzenia.

Jego rodzice są imigrantami z Kuby. To kolejny etap globalizacji związany z ligą – przypomnijmy, że niedawno właścicielem New Jersey Nets został rosyjski oligarcha Mikhail Prokhorov, co było faktem szeroko komentowanym wśród ekspertów w kontekście ekspansji NBA na światowe rynki.

Klub zwołał na poniedziałek konferencję prasową, na której wszystko zostanie oficjalnie ogłoszone. Przedsiębiorca wszedł także w posiadanie hali, w której występują „Jastrzębie”, Philips Arena.

Wiadomo jednak, że kwota transakcji prawdopodobnie nie zostanie podana do wiadomości publicznej. Pewnym jest natomiast, co zdecydowanie cieszy miejscowych fanów, że drużyna pozostanie w swojej dotychczasowej lokacji – Atlancie – w przeciwieństwie do drużyny z hokejowej ligi NHL z tego samego miasta, która również ostatnio sprzedana boryka się z przenosinami do…Winnipeg. Kibice Hawks mogą być jednak spokojni o swoich ulubieńców.

źródło informacji: SportoweFakty.pl

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. bulls2006 napisał(a):

    może w zarządzaniu tym klubem coś się zmieni i nie będą dawać max kontraktów takim zawodnikom jak Joe Johnson, oraz zrobią coś, aby dwóch najlepszych zawodników nie dublowało swoich pozycji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *