Czy sezon się nie obędzie?!

Pierwsze spotkanie pomiędzy związkiem zawodników a właścicielami klubów NBA w sprawie rozwiązania lockoutu spełzło na niczym. Sprawa nie tylko się nie rozwiązała. Przeciwnie – węzeł zamiast zostać obluzowany, tylko się zacieśnił.

Niestety, jak możemy wyczytać z wypowiedzi członków obu instytucji, do konsensusu jeszcze bardzo daleko. Optymizmem nie napawa też na pewno wypowiedź dyrektora wykonawczego związku zawodników, Billy’ego Huntera.

Warunki zmieniły się wśród popleczników Davida Sterna. W ostatnich sześciu czy siedmiu latach, pojawiła się grupa właścicieli, którzy dopłacają do swoich organizacji i teraz to właśnie oni na niego naciskają – mówił działacz. Powiedział też, że gdyby „miał obstawiać”, czy najbliższy sezon NBA się odbędzie, to prawdopodobnie tak się nie stanie.

Różnica pomiędzy obiema stronami jest w tej chwili rzędu aż 800 mln dol. za sezon. Z kolei liga rozważa skierowanie sprawy do sądu, ponieważ jej zdaniem zawodnicy nie negocjują „w dobrej wierze”, o czym wcześniej pisaliśmy..

Lockout w NBA był jednym z dwóch lockoutów tego lata w USA. Futbolowa liga NFL, ostatnio bardzo dochodowa, również się z nim borykała. Fani tej dyscypliny mają to już jednak za sobą – nowy kontrakt został uformowany. Niestety, sprawa z lockoutem w NBA, które pod względem finansów wielu klubom przynosi straty, wygląda na dużo bardziej skomplikowaną.

Źródło informacji: SportoweFakty.pl

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *