Woodson lub Porter przejmą posadę w Minnesocie?

Jeden z kandydatów do prowadzenia Tłoków z Detroit, Mike Woodson, nie zamierza czekać na decyzję władz klubu z Mo-town dotyczącą jego zatrudnienia. Były coach Jastrzębi ma spotkać się z Dave’m Kahnem z Timberwolves by porozmawiać o posadzie szkoleniowca w Krainie Jezior. Przez ekipę Leśnych Wilków przewijają się w minionych tygodniach różne nazwiska, począwszy od legendarnego trenera Warriors Dona Nelsona po niedoświadczonego w NBA Lorenzo Romara.


Mike Woodson jest obok Lawrence’a Franka głównym kandydatem do przejęcia schedy w Detroit, po osobie słabo spisującego się w ostatnich dwóch latach Johna Kuestera (nowego asystenta Lakers). W rozmowie z dziennikarzami ex szkoleniowiec Hawks wyjawił, że bardzo chciałby pracować w Mo-town ze względu na sentyment do klubu (był sztabie szkoleniowym Larry’ego Browna, gdy ten w latach 2004 i 2005 awansował do NBA Finals z Pistons) , a także na dobre relacja z Joe Dumarsem z czasów swojej poprzedniej pracy.

Tymczasem na spotkanie z Woodsonem pośpieszyli działacze Minnesota Timberwolves. 53-letni trener, który w swoim warsztacie stawie ofensywę na pierwszym miejscu, zdecydował się skorzystać z zaproszenia. Ofensywnie też grał jego ostatni klub tj. Jastrzębie. W Atlancie rozpoczął pracę w sezonie 2004/05, a zakończył w 2010 i po przegranych playoff z Orlando Magic. W ciągu tego czasu wygrał 206 spotkań w sezonie zasadniczym, a przegrał ich 286.

Teraz być może dostanie mieszankę utalentowanych graczy z Rickym Rubio, Anthonym Randolphem czy Kevinem Lovem pod ‚swoje skrzydła’.

File:Terry Porter.jpg

Jak donoszą źródła związane z klubem z Minnesoty, chrapkę na posadę po Kurcie Rambisie, ma też ex coach Bucks  i Suns. W minionych dniach interview z kierownictwem klubu zaliczył Terry Porter. Były lider Portland Trailblazers (17 lat gry w NBA i dwa finały NBA oraz dwie nominacje do All Star Game) nie osiągnął jednak zbyt wiele w swojej pracy w NBA na ławce trenerskiej.

Bez większych sukcesów (jeden awans i porażka w pierwszej rundzie P.O. z Kozłami)  prowadził on Milwaukee Bucks i Phoenix Suns, a  przeciągu trzech lat osiągnął bilans 99 wygranych i 116 przegranych, przerywając swoją dotychczasową podróż na zwolnieniu z ekipy Słońc.

Na kogo więc postawią Wilki?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *