Gortat zagra w Sankt Petersburgu

Jak podał serwis Eurobasket Marcin Gortat w nowym sezonie zagra prawdopodobnie w barwach Spartaka Sankt Petersburg. Według serwisu rosyjski klub zaakceptował warunki kontraktu Polaka.


Przebywający od tygodnia w Polsce Gortat powiedział ostatnio, że: – Nieaktualna jest już możliwość mojej gry w polskiej lidze, która stale się rozwija, ale pod względem poziomu znacznie ustępuje lidze rosyjskiej. Nawiązując do swoich wcześniejszych wypowiedzi dotyczących szans gry w ŁKS-ie Łódź.

Obecnie jest już niemal pewne, że klubem, w którym zagra Gortat w trakcie trwania lockoutu w NBA będzie Spartak Sankt Petersburg. W rosyjskiej ekipie mógłby występować do czasu rozpoczęcia sezonu w najlepszej lidze świata.

Spartak w poprzednim sezonie w rosyjskiej Superlidze wygrał w rozgrywkach regularnych 17 meczów i 10 razy przegrał zajmując piąte miejsce. W pierwszej rundzie Playoffs nowa drużyna Polaka przegrała 1-2 z Chimkami Moskwa. Trenerem drużyny jest Słoweniec Jure Zdovc.

Obecnie Gortat prowadzi na terenie całej Polski campy dla młodzieży, a od 1. sierpnia dołączy do reprezentacji przygotowującej się do Eurobasketu na Litwie.

Więcej wiadomości odnośnie nowego klubu polskiego jedynaka w NBA ma zostać podanych 22. lipca kiedy do Warszawy przyjedzie agent zawodnika.

 

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *