Deron Williams w Besiktasie?!

Jak podała strona talkbasket.net Deron Williams koszykarz New Jersey Nets uzgodnił warunki kontraktu z Besiktasem Stambuł. Jego kolegą klubowym ma zostać Zaza Pachulia.


Williams podpisałby kontrakt z Besiktasem z możliwością rozwiązania go natychmiast w momencie zakończenia lockoutu. W Turcji miałby otrzymywać 200 000 $ miesięcznie. Jego partnerem klubowym będzie Polak Michał Ignerski.

W poprzednim sezonie turecki klub zakontraktował inną gwiazdę NBA Allena Iversona. „The Asnwer” rozegrał w sumie 10 spotkań (3 w EuroCup – 9.3 pkt., 3 zb., 3 ast. i 7 w lidze – 14.3 pkt., 4.7 ast.), ale przez większą część sezonu leczył kontuzję.

Prawdopodobnie kontrakt z Besiktasem podpisze także gruziński zawodnik Atlanta Hawks Zaza Pachulia. Gruzin grał już w Turcji w barwach Ulkeru Stambuł w latach 1999-2003.

Dotychczas najlepszymi amerykańskimi graczami, którzy po grze w NBA grali w Europie byli Dominique Wilkins i Scott Skiles. Oni jednak wyjeżdżali raczej kiedy najlepszy okres w ich karierach już przeminął. Kilka lat temu na Stary Kontynent swoje talenty przeniósł skuszony wielkimi pieniędzmi między innymi Josh Childress. Rok temu był jeszcze Iverson. Tak wielkiej gwiazdy w Europie jeszcze nie było i jego gra w Turcji będzie wielkim wydarzeniem. Czy ten transfer pociągnie sa sobą kolejne?

Kogo najchętniej widzielibyście w Europie?

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

5 komentarzy

 1. GRD666 napisał(a):

  Napisze mi ktoś na @ co aktualnie dzieje się z AI3? A co do tematu, cciałbym zobaczyć AI3, KB8 i innych w polskiej lidze :D

 2. PK napisał(a):

  News dość wątpliwy, ale jak już mowa o zawodnikach, których chcielibyśmy oglądać…to może Shaqa do Asseco lub Prokomu:-)

 3. Piotr Gładczak napisał(a):

  PK w linku potwierdzenie tej wiadomości
  http://www.talkbasket.net/5831-deron-williams-agrees-with-besiktas.html

 4. bargnani napisał(a):

  Stan van Gundy na trenera Asseco, + Gortat, Steve Nash po znajomości i przy okazji Grant Hill :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *