Fernandez zostaje w NBA

Rudy Fernandez, którego kilkanaście dni temu pozyskali w wymianie Dallas Mavericks, postanowił pozostać w NBA. Jednocześnie zrezygnował z oferty Realu Madryt, która miała uczynić go najlepiej zarabiającym koszykarzem hiszpańskiej ACB.

Real zaoferował Rudy’emu 26 mln $ za 6 kolejnych sezonów (4,35 mln za rok). Ten ma jednak zamiar powalczyć o miejsce w rotacji najlepszej drużyny ubiegłego sezonu. Biorąc pod uwagę jego możliwości nawet pozycja podstawowego rzucającego obrońcy jest w zasięgu ręki.

Obecna umowa w NBA wiąże Fernandeza jeszcze przez rok i dopiero po jej wygaśnięciu zadecyduje czy nie czas na powrót do Europy. Jeżeli zakończy się lockout, to Hiszpan zarobi 2,2 mln $ za kolejne rozgrywki. Mavs będą mieli także opcję na następny sezon za 3,2 mln $.

Na decyzję Rudy’ego wpływ mogła mieć postawa Marka Cubana. Właściciel Mavericks powiedział dziennikowi Marca, że już raz próbował pozyskać tego gracza i że bardzo ceni sobie jego umiejętności. Przez ostatnie 3 lata w Portland Fernandez notował średnio 9.1 ppg przy skuteczności na poziomie 39.4 %.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *