Marcin Gortat zagra w reprezentacji na ME

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie Marcin Gortat potwierdził, że zagra w tegorocznych Mistrzostwach Europy na Litwie. Więcej informacji poniżej.


Zagram w mistrzostwach Europy. Przepraszam, że tak długo zwlekałem z podjęciem decyzji – ogłosił Gortat na konferencji prasowej.

W ME na Litwie (31 sierpnia – 18 września) Polacy zmierzą się w grupie A z broniącymi tytułu Hiszpanami, drużyną gospodarzy, wicemistrzami świata – Turkami, Brytyjczykami i zwycięzcą dodatkowych eliminacji. Turniej będzie stanowił kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk w Londynie.

Niestety wg ostatnich doniesień z każdym dniem rośnie ból głowy trenera polskiej kadry Alesa Pipana w perspektywie gry naszych czołowych reprezentantów.

W kadrze nie ujrzymy Macieja Lampego, który miał być drugą główną podporą obok Marcina GortataLampe chce nieco odpocząć po wyczerpującym sezonie i spędzić nieco czasu z najbliższą rodziną w Phoenix. Maciek to panujący MVP sezonu w rosyjskiej Superlidze, ponadto z Uniksem Kazań tryumfował na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Eurocup. Zdobył też brązowy medal Mistrzostw Rosji, uznając wyższość w półfinale ekipy innego reprezentanta Polski – Thomasa Kelatiego (pojedzie na Eurobasket).  Lampe lada dzień ma podpisać kontrakt w hiszpańskim klubie (Barcelonie lub Maladze).

Drugi awizonwany nieobecny to Szymon Szewczyk, który też może czuć w kościach trudy sezonu.  Popularny Szewcu gra na codzień we włoskim Avellino i nie wykluczone, że przełom sierpnia i września będzie okresem w którym Polak zechce się zregenerować i spędzić czas z najbliższymi.

Ponadto trzeba przypomnieć, iż w piątek z występów w kadrze zrezygnował były kapitan kadry i gracz sopockiego Trefla Filip Dylewicz, ustępując pola młodszym graczom. W planach kadry może siebie nie widzieć rozgrywający Krzysztof Szubarga; on z kolei chce odpocząć i dokończyć rehabilitację kontuzjowanego przed ponad pół rokiem kolana.

Więcej informacji otrzymamy w przeciągu dwóch następnych tygodni tuż przed samym zgrupowaniem nowej kadry Alesa Pipana.

Pointując: obecność gracza Suns w kadrze może okazać się przysłowiowym magnesem dla innych zawodników. Liczymy jeszcze na: Łukasza Koszarka, Michała Ignerskiego, Thomasa Kelatiego czy Adama Hrycaniuka tj. kluczowych graczy wśród powołań Słoweńca.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *