David West zostanie wolnym agentem

David West, gwiazda i jeden z liderów New Orleans Hornets powiadomił swój klub, że rezygnuje z opcjonalnego ostatniego roku umowy i chce zostać wolnym agentem. Skrzydłowy miał na to czas do czwartku. Zrzekając się z dodatowego sezonu w barwach Szerszeni zrezygnował także z 7.5 mln $.

Wydaje nam się (Westowi i jego agentowi), że to jest najlepsza rzecz dla mnie, by iść naprzód. Decyzję podjąłem na podstawie tego jak grałem przed kontuzją kolana i innych sytuacji, które mnie spotkały. To dobry czas na taką decyzję. – David West

Sytuacja z Westem była skomplikowana dlatego, że z jednej strony na rynku graczy z wolną ręką nie będzie miał dużej konkurencji, z drugiej zaś skończył sezon w Marcu przez kontuzję lewego kolana. Teraz natomiast przechodzi długą rehabilitację po poważnej operacji.

Dwukrotny uczestnik Meczu Gwiazd (2008 i 2009) w czasie 8 letniej kariery notował średnio 16.4 punktu, 7.3 zbiórki i 2.0 asysty na mecz. Wszystkie te sezony spędził w drużynie Hornets stając się od trzeciego sezonu jej liderem. Co nikogo chyba nie zaskoczy właśnie wtedy (sezon 2005/2006) dołączył do niego niejaki Chris Paul

Nowy Orlean wciąż liczy na to, że zatrzyma u siebie Westa. Wkrótce po ogłoszeniu decyzji o rezygnacji z kontraktu wypowiedział się także GM zespołu Dell Demps:

Otwarcie rozmawialiśmy z Davidem przez cały sezon odnośnie jego opcji i wiedzieliśmy, że niezależnie od jego decyzji naszym celem będzie sprawienie, że zakończy karierę jako Szerszeń.

Sam David nie wykluczył takiej możliwości, ale liczy po prostu na więcej pieniędzy. Specjaliści oceniają, że nawet w obliczu potencjalnych cięć budżetowych w ramach toczących się rozmów między związkiem zawodników i NBA, skrzydłowy może liczyć na podwyżkę. Oczywiście oficjalnie nie powie, że robi to dla dodatkowych zer na końcie. Ogłoszone stanowisko jest takie, że chce wygrywać i mieć szansę na tytuł:

Musimy z nim (Dellem Dempsem) porozmawiać i zobaczyć na czym stoimy. Hornets mają teraz piłkę po swojej stronie. Ja liczę na szansę na wygrywanie. Zobaczymy jak cała sprawa się rozegra i jak Hornets będą chcieli sprawić, że będziemy silniejsi. To naprawdę o to się rozbija kwestia kontraktu. Na tym etapie mojej kariery chcę wygrywać i walczyć o tytuł.

Wg specjalistów z Nowego Jorku, gdzie leczy się West jego rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Lekarze oceniają, że robione przez niego postępy pozwalają liczyć na skrócenie okresu leczenia z szacowanych 6-8 miesięcy.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *