Tony Parker opuści San Antonio?

Coraz więcej zespołów jest zainteresowanych wysokimi wyborami w drafcie. To sprawia, że obiektami wymian mogą stać się nie tylko gracze tacy jak Marcin Gortat, ale też gwiazdy ligi jak MVP finałów z 2007 roku Tony Parker.

Wg źródeł stacji ESPN Francuz został zaoferowany Toronto Raptors (wybierają z nr 5) i Sacramento Kings (nr 7). Ewentualna wymiana sprawiłaby że podstawowym rozgrywającym stałby się dotychczasowy zmiennik George Hill. Trzeba dodać jednak, że także Hill jest obiektem zainteresowania innych klubów i gdyby Tony nie znalazł nabywcy to może zostać wymieniony w zamian za jeden z końcowych wyborów pierwszej rundy.

Plotki o odejściu Parkera pojawiły się zaledwie kilka dni po tym jak we francuskiej prasie powiedział, że jego zdaniem Spurs w obecnym składzie nie będą już w stanie walczyć o tytuł. Oczywiście ex-małżonek Evy Longorii szybko temu zaprzeczył po drugiej stronie Atlantyku, ale niesmak pozostał.

Tony trafił do San Antonio jako 19 latek i już w debiutanckim sezonie wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. Od tego czasu był wierny zespołowi z Teksasu. Ostatnio podpisał także pięcioletnie przedłużenie wygasającej umowy za około 50 mln $. Jego średnie z ubiegłego sezonu to 17.6 ppg i 6.6 apg.

Update: Adrian Wojnarowski (Yahoo Sports) podał właśnie, że ew. wymiana z Kings przyciągnie do Spurs m.in. Omri’ego Caspi’ego. Izraelczyk był już wcześniej na celowniku San Antonio.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *