Nuggets przedłużają umowy

Denver Nuggets wykorzystali swoją opcję na zatrzymanie w zespole na czwarty rok rozgrywającego Ty Lawsona. Zarząd zdecydował również przedstawić propozycje trójce zastrzeżonych agentów (restricted free agent) – Arronowi Afflalo, Gary’emu Forbsowi i Wilsonowi Chandlerowi.

Lawson został nominowany do roli podstawowego playmakera po tym jak do Nowego Jorku przenieśli się Chauncey Billups i Carmelo Anthony. Wytrzymał także konkurencję naciskającego Raymonda Feltona. Średnie Ty’a to 11,7 punktu, 4,7 asysty i 2,6 zbiórki na mecz.

Afflalo zmagał się z urazami przez większość sezonu, mimo wszystko gdy wróci do pełnej sprawności będzie ważnym elementem układanki trenera Karla. W swoim czwartym sezonie w lidze pobił rekordy życiowe z 12,6 ppg, 3,7 rpg i 2,4 apg. Chandler (również pozyskany w wymianie z NYK) utrzymał wysoką formę z początku sezonu dając zespołowi 12,5 punktu na mecz wchodząc z ławki rezerwowych. Wreszcie Forbes, debiutujący na parkietach NBA, pokazał że ma potencjał wychodząc nawet 11 razy w podstawowej piątce.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *