Casey trenerem Raptors

Jak donosi gazeta Dallas Morning News, Toronto Raptors namówili aktualnego mistrza NBA i asystenta trenera Mavericks, Dwayne’a Casey’a na przejęcie schedy po Jay’u Triano. Nowy szkoleniowiec będzie miał wpływ na draftowy wybór Drapieżców w najbliższą środę, kiedy Kanadyjczycy sięgną po pick nr. 5.

Bryan Colangelo w asyście ex trenera Raptors Jay’a Triano podjęli decyzję w tydzień po zakończeniu NBA Finals. Trzeba podkreślić ,że Drapieżcy będą chcieli poprawić defensywę, a dla Casey’a ta część gry to tzw. chleb powszedni. W tym bowiem lubuje się (podobnie do Toma Thibodeau) nowy coach Drapieżców.

54-letni Casey wygrał rywalizację o fotel head coacha Raptors min. z Lawrence’em Frankiem (asystent Doca Riversa z Boston Celtics), który przez kilka ostatnich dni był podobno kandydatem numer 1 drużyny z Kanady (teraz stanął w szranki o fotel head coacha Pistons).

Casey to jednak nie debiutant na fotelu pierwszego trenera, w przeszłości był on głównym trenerem Minnesoty Timberwolves, którzy pod jego skrzydłami zaliczyli bilans 53-69, na przestrzeni dwóch sezonów i lat 2005-2007.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *