Wizards przedłużają umowy

Klub ze stolicy ogłosił, że wykorzystał swoje opcje przedłużenia o trzeci rok umów z debiutantami Johnem Wallem, Jordanem Crawfordem, Trevorem Bookerem i Kevinem Seraphinem. Dodatkowo zostały złożone propozycje dla Nicka Younga, Othyusa Jeffersa, Hamady Ndiaye i Larry’ego Owensa.

Wall – numer 1 ubiegłorocznego draftu był w cieniu Blake’a Griffina, ale mimo to zanotował bardzo dobry sezon. Jego statystyki z rozgrywek sezonu zasadniczego to 16,4 punktu/mecz, 8,3 asysty/mecz i 4,6 zbiórki/mecz. Crawford dołączył do zespołu w połowie sezonu jako element wymiany na mocy której do Hawks trafił Kirk Hinrich. 22 latek wykorzystał daną mu szansę i notował średnio 16,3 punktu/mecz i 3,9 asysty/mecz.

Z grupy osób, którym została złożona kwalifikacyjna oferta (pozwala odrzucić każdą propozycję innego klubu do czasu ustalenia nowych warunków przez związek zawodników, drużyny i NBA w ramach ew. lockoutu) najlepiej prezentował się Nick Young. W swoim czwartym sezonie w stolicy USA zdobył 1115 punktów co dało 17,4 na spotkanie i tytuł najlepszego strzelca Wizards.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *