Dwayne Casey o krok od posady trenera w Toronto

Asystent szkoleniowca Dallas Mavericks Dwane Casey może już w przyszłym tygodniu zostać ogłoszony pierwszym szkoleniowcem Toronto Raptors. Casey jest faworytem do objęcia posady po Jay’u Triano.Już w przyszłym tygodniu jedyna drużyna z Kanady w lidze NBA może poznać nowego szkoleniowca. Faworytem do objęcia posady po Jay’u Triano jest dotychczasowy asystent Ricka Carlisle’a w Dallas Mavericks, Dwane Casey.

Notowania Casey’a wzrosły po ostatnim sezonie, gdy wraz z drużyną z Dallas sięgnął po pierwsze w historii Mavericks mistrzostwo ligi, pokonując w finałach Miami Heat.

W ostatnim tygodniu włodarze Raptors prowadzili rozmowy zarówno z Casey’em, jak i Lawrencem Frankiem, asystentem Doca Riversa w Boston Celtics. Wynika z nich, że to Casey najprawdopodobniej poprowadzi drużynę z Kanady w przyszłym sezonie NBA.

Casey w środowisku trenerskim ceniony jest zwłaszcza za świetną pracę z zespołami jeśli chodzi o defensywę. Ma reputację „guru” defensywy. W przypadku ekipy z Toronto poprawa tego elementu gry będzie kluczowa, bowiem w ostatnim roku Raptors zajęli 30. miejsce jeśli chodzi o skuteczność w defensywie spośród wszystkich drużyn ligi.

Info za: Sportowe Fakty.pl

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *