Sixers na sprzedaż?

Henry Abbott podał dzisiaj informację o tym, że właściciele Philadelphia 76ers – Comcast Spectator negocjują sprzedaż klubu na rzecz grupy biznesmenów wśród których prym wiedzie specjalista od przejęć Joshua Harris. Gdyby zbliżające się do końca rozmowy powiodły się to wtedy ostateczne słowo ma jeszcze działająca przy NBA rada właścicieli klubów.

CEO Comcast Spectator – Peter Luukko w komunikacie prasowym powiedział, że trwają właśnie rozmowy w sprawie przyszłości zespołu. Odmówił jednak dalszych informacji na ten temat co tylko wzmogło zainteresowanie dziennikarzy.

46 letni Harris ma majątek szacowany na 1,5 miliarda dolarów (wg. Forbesa). W kupnie Sixers pomagają mu David Blitzer i były agent graczy NBA i członek zarządu Sacramento Kings – Jason Levien. W obozie tego ostatniego byli tacy gracze jak Luol Deng, Udonis Haslem czy Kevin Martin. Blitzer i Harris są związani z Filadelfią ponieważ studiowali w Wharton School na University of Pennsylvania.

Sixers są w posiadaniu Comcast Spectator od 1996 roku. Ta grupa jest także właścicielem hokejowej drużyny NHL – Philadelphia Flyers i przede wszystkim Wells Fargo Center – czyli hali obu zespołów. Gdyby doszło do przejęcia wynajmowałaby obiekt na zasadzie dzierżawy.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *