Iguodala za Ellisa ?

Wg Ricka Buchera z ESPN trwają rozmowy na linii Philadelphia 76ers – Golden State Warriors w sprawie wymiany liderów obu ekip. Do miasta braterskiej miłości miałby powędrować jeden z najlepszych strzelców w NBA – Monta Ellis. W przeciwnym kierunku udałby się czołowy obrońca i lider Sixers – Andre Iguodala.

Warriors liczą na to, że Iggy pozwoliłby im poprawić grę pod własnym koszem. Dodatkowo dałby im twardość i uniwersalność – mierzy 198 cm i waży 94 kilo grając na pozycjach SF i SG. W ubiegłym sezonie Andre notował średnio 14,1 ppg, 5,8 rpg i 6,3 apg pomagając swojej drużynie w awansie do Playoff.

Sixers zyskaliby niesamowitego strzelca, który ma łatwość zdobywania punktów porównywalną z Melo, Dirkiem czy Wadem. Statystyki Monty z RS to 24,1 ppg, 3,6 rpg i 5,6 apg. Dodatkowo zwolnione miejsce na pozycji SF mógłby zająć utalentowany Evan Turner lub aletyczny Thaddeus Young.

Z finansowego punktu widzenia skorzystaliby Sixers. Ellis ma kontrakt na 11 mln $ za każdy z kolejnych 3 sezonów. Igguodala natomiast za przyszły dostanie 13,5 mln $, a w każdym z pozostałych dwóch jego pensja rośnie o 1,2 mln $.

Gdyby doszło do wymiany to nie musieliby w niej uczestniczyć inni gracze.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

7 komentarzy

 1. Elton napisał(a):

  miałoby to sens. Iggy z Wrightem wymiennie jako lepszy defensor i shooter. oddać Biedrinsa i dać więcej gry na środku Lee. W dodatku trenerem został Jackson. Jerry West robi swoje i to szybko.

 2. Bob napisał(a):

  Dokładnie, duże uznanie dla Lacoba za szybkie i zdecydowane ruchy. GSW mają przyszłość.

  Ps. Wpis o Jacksonie już za chwilę pojawi się na stronie :)

 3. saturn napisał(a):

  a co ma myśleć? Dostanie więcej minut na parkiecie czyli szansę na rozwój = lepsze pieniądze w przyszłości. W Filadelfii za dużo jest graczy na pozycję SF.
  Cieszy to się pewnie Curry, bo będzie głównym G.
  Bardzo fajna wymiana moim zdaniem, bo Phili otrzyma prawdziwego strzelca, a GS otrzymają wszechstronnego i efektownego gracza. Mam nadzieję, że do Golden State trafi jeszcze w drafcie Motjejunas z Litwy.

 4. woy9 napisał(a):

  przy Ellisie, Williamsie , Holiday’u i Meeksie? łojoj chyba raczej nie pogra sobie Turner, bo każdy z jego w/w kolegów miał świetny sezon.
  Akurat z tyłu na SG zrodzi się kłopot bogactwa a nie na SF.
  Jeśli zwolnią lub wymienią Nocioniego to automatycznie więcej minut na SF dostanie Young.
  Kapono to już raczej przeszłość i gracz na 5 minut.
  Odchodzi Iggy, który grał na SF.

 5. Bob napisał(a):

  Turner może i z powodzeniem grał na SF. Jest 4 centymetry wyższy niż Iggy (202 cm) i waży tyle samo (95kg). Thad będzie lawirował między PF i SF w zależności od matchupówi tego czy Sixers wezmą przyzwoitego centra.

 6. woy9 napisał(a):

  Turner za dwa lata jak nabierze masy i atletyzmu to może być SF. Ten sezon to jednak pokazał ,że nie jest gotowy na NBA. Chucherko;) Do poprawy też rzut z dystansu i przede wszystkim defensywa.
  BTW. jeśli dojdzie Ellis to razem w piątce na 2 i 3 nie pograją – nie jeśli Sixers chcą bronić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *