Dzienna porcja ciekawostek (28)

Te finały już teraz zasługują na miano niesamowitych. Po niewiarygodnym rozstrzygnięciu G2 na korzyść Dallas jest remis 1-1. Teraz trzy mecze pod rząd odbędą się w Teksasie.


Dallas Mavericks 95:93 Miami Heat

Recap | Boxscore

– O samym spotkaniu przeczytacie w recapie, ja natomiast chcę wspomnieć o NIESAMOWITYM come-backu przeprowadzonym przez Mavs. Na nieco ponad 7 minut do końca goście przegrywali już 73:88, Heat robili co chcieli, Dwyane Wade trafiał trójki z rogu, LeBron James nie przeszkadzał wyraźnie lepszemu dziś Flashowi, obaj bili się po klatach. Run 22-5 (w jego trakcie Miami 1-10 FG, Dallas 9-10 FG) zamknął im usta. Game-winner Dirka Nowitzkiego zamknął im usta.

Dallas zostali pierwszą od 1992 (Bulls over Blazers) drużyną, która w meczu finałów odrobiła 15 punktów straty z czwartej kwarty.

– Dirk nie był na przestrzeni całego meczu najlepszy, ale w ostatnich minutach – jak najbardziej. Zdobył 9 ostatnich punktów dla Mavs. Natomiast Jason Terry zdobył 8 z 16 punktów w czwartej kwarcie.

– Po raz piąty w tegorocznych PO Dallas wygrywają mecz, przegrywając przed czwartą kwartą. Wyrównali tym samym najlepszy wynik w ostatnich 15 latach należący do Heat 2011 i Mavs 2003.

– Po raz trzeci w całych Play-Offs 2011 ma miejsce 15-punktowy come-back i wygranie meczu przez drużynę goniącą. Po raz ostatni stało się to w 2002 roku (Celtics wygrali z Nets).

– Wade zdobył dziś 36 punktów. W pięciu z ostatnich sześciu meczów Finałów z jego udziałem zdobywał on 35 punktów. Do dzisiaj, gdy Flash w meczu PO zdobywał tyle punktów, Heat byli 11-0. Był to 83. mecz PO w karierze Wade’a (wyrównany rekord organizacji należący do Zo).

Nagrody dnia

MVP: Dirk Nowitzki

Najlepszy przegrany: Dwyane Wade

Najlepszy rezerwowy: Jason Terry

Najlepsza piątka: Bibby – Wade – Marion – Nowitzki – Chandler

Najlepsi

punkty: Wade (36)

zbiórki: Nowitzki (11)

asysty: Wade (6)

przechwyty: Bibby, James (4)

bloki: Anthony (3)

http://sports.espn.go.com/nba/boxscore?gameId=310602014

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *