Roszad trenerskich ciąg dalszy

Porcja newsów

1. Los Angeles Lakers rozpoczęli swoją przebudowę po porażce z Dallas Mavericks, od zastąpienia ustępującego Phila Jacksona, Mike’m Brownem. Z kolei były trener Cavs nie marnuje czasu i szuka sobie wartościowych współpracowników – przy okazji dobrze mu znanych. Jako pierwszy do współpracy z Lakers szykowany jest Mike Malone. Otrzymał on już zielone światło od władz Hornets, a na co dzień wspiera Monty’ego Williamsa. Malone jest synem innego trenera NBA – Brandana. Ponadto asystował nie tylko w Cavaliers jak również przy pracy z reprezentacją Kanady.

2. Drugim trenerem, który może zasilić staff Lakersów jest słynny włoski szkoleniowiec Ettore Messina. Uważany za najlepszego coacha Starego Kontynentu, wielokrotny zwycięzca Euroligi z CSKA czy Kinderem Bologna, już od dwóch lat regularnie jest wymieniany jako kandydat na trenera w NBA. Teraz Messina po przerwanej na własne życzenie przygodzie z Realem Madryt (zarzucał graczom nie wykonywanie wytycznych) jest bezrobotny, a NBA byłoby dla niego nowym i ciekawym wyzwaniem. 42-latek jest uważany za mistrza defensywy.

3. Partia numer trzy na ławkę byłych już dwukrotnych Mistrzów NBA to John Kuester. Zwolniony przed godzinami trener Pistons, po dwóch latach walki z rozkapryszonymi gwiazdami Mo-town: Ripem Hamiltonem, Tay’em Princem czy Rodney’em Stuckeyem, dostał wilczy bilet od Joe Dumarsa i raczej spokojnie podejmie pracę w Kalifornii. Tam wśród sztabu Lakers odpowiedzialny będzie za ofensywę zespołu. Przed pracą z Mike’m Brownem, był asystentem Larry’ego Browna w Sixers.

4. O lepszych latach i poprawie defensywy marzą również w Phoenix. Tam wg Arizona Republic Alvin Gentry zażyczył sobie dodatkowego trenera – przy Danie Majerlem i Billu Cartwright’cie – odpowiedzialnego za defensywę! Trener Marcina Gortata chciałby widzieć o siebie kogoś równie doświadczonego jak Jim Cleamons (wieloletni asystent Phila Jacksona, były trener Mavs), Maurice Cheeks (ex coach Sixers i Blazers) czy Bob McAddo (pracuje dla Heat).

5. Jeśli nie posada trenera w Los Angeles to może równie ciekawa posada Managera w Portland? Spekuluje się ,że następcą Richa Cho w Blazers, będzie nie kto inny jak były szkoleniowiec tego klubu Rick Adelman.

6. ESPN również poddaje wątpliwości czy Scott Brooks z Thunder dostanie prolongatę swojej wygasającej za rok umowy w Oklahomie City? Wszak apetyty włodarzy Grzmotów urosły w miarę jedzenie play offs.

7. Grizzlies są bliscy straty asystenta Lionella Hollinsa na rzecz Rockets, którzy zatrudnili Kevina McHale’a. Dave Joerger, którego praca wspomogła klub z Memphis do fantastycznego występu w play offs najprawdopodobniej po 4-latach opuści Miasto Elvisa i przystanie na ofertę Lesliego Alexandra (szefa Rakiet). Joerger wygrywał tytuły w NBDL i CBA.

8. W Oakland mamy dwóch finalistów na głównego trenera Warriors. Ktoś z dwójki – wg Oakland Tribune – Lawrence Frank i Dwayne Casey (pierwszy asystuje w Bostonie a drugi w Dallas) zostanie głównym szkoleniowcem Wojowników.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *