Cavs chcą dwa pierwsze wybory w drafcie

Jak podają źródła ESPN Cleveland Cavaliers próbują dorzucić do swojego pierwszego numeru w drafcie także wybór z numerem drugim. Aby to osiągnąć są gotowi ściągnąć do siebie z Pistons weterana Richarda Hamiltona i jego kontrakt na 14,6 $ wraz z wyborem nr 8 w drafcie. Rip może dołączyć do Cavs dlatego że ci mają tzw. trade exception wynikające z przeprowadzki LeBrona Jamesa do Heat.

W Ohio Hamilton jednak by nie pograł, gdyż jego umowa zostałaby wykupiona za około 25 mln $. Ósmy numer draftu w pakiecie z czwartym, który już Cavs posiadają powędrowałby do Minnesoty w zamian za wybór nr 2. Wszystkie te zabiegi mają na celu pozyskanie Kyrie Irvinga (murowana 1 draftu) i skrzydłowego Derricka Williamsa, którego chce mieć u siebie właściciel Cavs – Dan Gilbert. Hamilton w tej sytuacji stałby się wolnym agentem i bardzo prawdopodobne że znalazły się na celowniku Chicago Bulls.

Pistons nie odpowiedzieli na pytania mediów dotyczące tej wymiany. Chris Broussard twierdzi, że o ile w pierwszej kolejności liczą na otrzymanie zawodników z zamian za Ripa, o tyle pozbycie się wysokiego kontraktu weterana może okazać się kuszącą perspektywą.

Cavs potrzebują wzmocnienia na pozycji SF, ale jeżeli okazałoby się, że Williams lepiej czuje się bliżej kosza to zrobiono by mu miejsce przez transfer JJ Hicksona.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *