Dzienna porcja ciekawostek (25)

I kto tu ma serce mistrza? Spurs odpadli, Lakers odpadli, Celtics odpadli, a Dallas Mavericks mają zapewnione miejsce w Wielkim Finale – w pojedynku najlepszych drużyn Zachodu ograli Thunder w pięciu meczach. Czy Dirk wykorzysta swoją ostatnią szansę na pierścień?

Oklahoma City Thunder 96:100 Dallas Mavericks

Recap | Boxscore

– Dallas Mavericks nigdy nie słynęli z wyjątkowo dobrej gry w play-offs – zawsze byli traktowali jako zespół, który nie ma szans na pierścień, zwłaszcza walcząc z tak silną konkurencją – Spurs, Lakers czy Celtics. Tych drużyn w PO już nie ma, Mavs natomiast trzymają się dzielnie i dużo wskazuje na to, że to oni zostaną mistrzami.

– Nawiązując do tej słabej gry Mavs w PO – ostatnim ich sukcesem był awans do Finałów w 2006 r, a mistrzostwa nie zdobyli mimo wygrania dwóch pierwszych meczów. Miami wygrali 4 kolejne. W następnych latach poziom gry Dallas był już żenujący:

2007r. – 1-4 w pierwszej rundzie z Warriors (1 seed)

2008r. – 1-4 w pierwszej rundzie z Hornets (7 seed)

2009r. – 1-4 w drugiej rundzie ze Spurs (6 seed)

2010r. – 2-4 w pierwszej rundzie ze Spurs (2 seed)

Shawn Marion (26 pkt) zanotował najlepszy strzelecki występ w PO od 2007 roku.

– Po raz drugi z rzędu Thunder wykazali się brakiem tzw. ‚clutchyzmu’ i w ostatnich pięciu minutach meczu bardzo łatwo oddali prowadzenie Mavericks. Dzisiaj sześciopunktowa przewaga została zniwelowana przez run Mavs 14-4. Siedem z tych czternastu punktów zdobył Dirk Nowitzki, który w tej serii w czwartych kwartach zdobywał średnio 11.4 PPG. To drugi najlepszy wynik w ostatnich 10 latach, jeżeli chodzi o finały konferencji (Amare – 13.6 PPG w 2005 roku)

Rick Carlisle w meczach, które mogą wygrać dla jego drużyny serię, jest 10-3. To najlepszy wynik w historii, na równi z Tomem Heinsohnem.

Nagrody dnia

MVP: Shawn Marion (DAL)

Najlepszy przegrany: Russell Westbrook (OKC)

Najlepszy rezerwowy: James Harden (OKC)

Piątka dnia: Westbrook – Harden – Durant – Marion – Nowitzki

Najlepsi

punkty: Westbrook (31)

zbiórki: Collison (12)

asysty: Kidd (10)

przechwyty: Nowitzki,Durant,Collison,Westbrook (2)

bloki: Marion (3)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *