Dzienna porcja ciekawostek (24)

Powtórka Finałów 2006 jest bardzo prawdopodobna. Wczoraj Dallas Mavericks, a dzisiaj Miami Heat objęli prowadzenie 3-1 i tylko jedna wygrana dzieli ich od bezpośredniego starcia w Finałach.

Chicago Bulls 93:101 Miami Heat OT

Recap | Boxscore

– Bulls w całym sezonie nie przegrali trzech meczów z rzędu, do momentu, gdy trzykrotnie w Finałach Wschodu nie pokonali ich Heat.

– Heat są 5-0 w meczach PO, które kończą się dogrywką.

LeBron James dziś pełnił funkcję scorera, podczas w G3 grał bardziej zespołowo (13 FGA, 11 ast). Udanie powstrzymywał też Derricka Rose’a, który przeciwko niemu w ostatnich 10 minutach gry nie trafił żadnego z czterech rzutów. Rose w całym sezonie przeciwko LeBronowi trafił tylko jeden z jedenastu rzutów. W tej serii Rose spudłował wszystkie 14 rzutów (0-6 w G4), które zostały oddane na max. 4 sekundy do końca 24 sekund na przeprowadzenie akcji.

– Bulls w RS byli najlepszą drużyną w czwartych kwartach (+187 w 4Q i OT), zaś w tej serii zdecydowanie sobie w nich nie radzą. W G2, G3 i G4 – przegranych przez Byki – w czwartych kwartach i dogrywkach zdobyli oni o 23 punkty mniej od Heat (dziś -13).

– W G3 obydwie drużyny miały razem 21 strat, zaś dziś 22 straty miały miejsce już w połowie trzeciej kwarty. Łącznie – Bulls mieli 22, a Heat 16 strat.

Dwyane Wade pierwszy rzut trafił dopiero po 32 minutach i 35 sekundach gry. To jego najdłuższa passa bez trafienia w meczu PO w karierze. W RS tylko jedna była dłuższa (vs. Bucks – 36:47).

– James trafił dziś wszystkie 13 rzutów wolnych. To jego najlepszy wynik w karierze w PO bez pudła.

– Heat wygrali wszystkie 8 spotkań u siebie w tych PO różnicą min. 6-punktową. Taką serią w jednej edycji PO mogą się pochwalić jedynie: Pistons 1990 (10), Jazz 1992 (8) i Bucks (8)

Nagrody dnia

MVP: LeBron James (MIA)

Najlepszy przegrany: Luol Deng (CHI)

Najlepszy rezerwowy: Mike Miller (MIA)

Piątka dnia: Rose – Miller – James – Bosh – Boozer

Najlepsi

punkty: James (35)

zbiórki: Noah (14)

asysty: James,Noah,Rose (6)

przechwyty: Chalmers (4)

bloki: Anthony (4)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *