Dzienna porcja ciekawostek (23)

Mavericks kontynuują swój marsz do Finałów. Prowadzą już 3-1 po zwycięstwie poprzedzonym niesamowitym come-back’iem przeprowadzonym przez równie niesamowitego Dirka Nowitzkiego.

Dallas Mavericks 112:105 Oklahoma City Thunder OT (3-1)

Recap| Recap | Boxscore

– 4:48 do końca czwartej kwarty, Thunder prowadzą 15 punktami. Wydawałoby się – wyrównają stan serii, zwłaszcza, że w tych PO nie przegrali jeszcze następujących po sobie meczów. Mavs zrobili niespodziankę i skończyli ostatnią odsłonę runem 17-2 (Dirk Nowitzki 12 pkt) i doprowadzili do dogrywki, efekt tego znamy.

– Mavs wygrali piąty mecz na wyjeździe, co jest najdłuższą taką serią w PO od 2005 roku (Miami Heat), są o jedną wygraną od Finałów NBA

– Mavericks zostali pierwszą drużyną w ostatnich 15 latach, która w ostatnich 5 minutach czwartej kwarty meczu PO przegrywała min. 15 punktami, a mimo to wygrała.

– Dirk Nowitzki zdobył po raz drugi w tej serii min. 40 punktów – w całej karierze Niemiec miał tych występów siedem. Po tym, jak w G1 trafił 80% rzutów, a dzisiaj 60%, został pierwszym od 2000 roku (Shaq vs Pacers) graczem, który w dwóch meczach tej samej serii zanotował dwa występy 40-punktowe, jednocześnie trafiając 60% rzutów z gry. Gdy Dirk zdobywa 35 punktów, Mavs w PO są 10-1 (jedyna porażka – Spurs 2001).

– Dirk w tej serii trafił 50 z 52 rzutów wolnych (24-24 FT w G1).

Kevin Durant (29/15) zanotował piąte double-double w tych PO, zaś Russell Westbrook (8 ast, 6 TO) zanotował pierwszy mecz w tej serii z większa ilością asyst niż strat. Był to jednak jego dziewiąty mecz w karierze w PO, w którym tracił aż pięciokrotnie.

– Drużyna, która prowadzi w serii 3-1, w 96% przypadków wygrywa serię.

Nagrody dnia

MVP: ri-DIRK-olous (DAL) – 40 pkt

Najlepszy przegrany: Kevin Durant (OKC) – 29 pkt, 15 zb

Najlepszy rezerwowy: Jason Terry (DAL) – 20 pkt

Piątka dnia: Westbrook – Terry – Durant – Nowitzki – Ibaka

Najlepsi

punkty: Dirk (40)

zbiórki: Durant (15)

asysty: Westbrook (8)

przechwyty: Marion,Kidd (4)

bloki: Iblocka (5)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *