Dzienna porcja ciekawostek (22)

Coraz bardziej prawdopodobna jest powtórka z Finałów 2006, bowiem obydwie występujące tam drużyny – Mavs i Heat – w swoich seriach prowadzą 2-1. Dziś osiągnęli to gracze z Miami, którzy pokonali u siebie Chicago Bulls, którzy niezasmakowali finałów od 1998 roku.

* Chicago Bulls 85:96 Miami Heat

Recap | Boxscore

– Dzisiaj najlepszym graczem Miami nie był ani LeBron ani Dwyane Wade, lecz ‚ten trzeci’. Chris Bosh (34 pkt) pokazał, że pomimo krytycznych głosów nadal potrafi zmieniać oblicze meczu, na korzyść swojej drużyny oczywiście. Był to jego drugi najlepszy występ w karierze w meczu play-offs i drugi 30-punktowy występ w tej serii. Bosh trafił dziś 13 z 18 rzutów z gry. O ile w meczach pierwszym i drugim częściej punktował z bliższych odległości (26 z 40 punktów z odległości 10 stóp – ok. 3m – i bliższej), o tyle dzisiaj zdobył mniej punktów z 10 stóp i bliżej, aniżeli dalej (14>12).

– LeBron James (22 pkt, 10 ast) dzisiaj sobie nie poszalał, ale również spisał się bardzo dobrze. Był to jego 12. występ w karierze z 20 punktami i 10 asystami. Jego drużyny wygrały 10 z 12 tych spotkań.

– Bulls po raz drugi w tych PO pozwolili rywalom na 50% skuteczności z gry (Heat dzisiaj 50,7%). W całym sezonie zezwolili na to 12-krotnie, wygrali tylko dwa takie mecze.

– Byki przegrały pomimo zwycięstwa na deskach (41-32). Było to pierwsze spotkanie tych drużyn w tym sezonie, w którym drużyna lepsza na deskach przegrywała.

– Bosh nie był jedynym PFem, który dzisiaj poszalał. Ze statystykami na poziomie 26 punktów i 17 zbiórek został pierwszym od 1991 r. graczem Bulls, który w meczu PO osiągnął występ 25/15. Był to jego czwarty taki występ w karierze w play-offs – tylko raz jego drużyna wygrała.

– W 70% przypadków drużyna, która wygrała G3 u siebie, remisując wcześniej 1-1, wygrywała serię.

Nagrody dnia

MVP: Chris Bosh (MIA) – 34 pkt

Najlepszy przegrany: Carlos Boozer (CHI) – 26 pkt, 17 zb

Najlepszy rezerwowy: Taj Gibson (CHI) – 11 pkt

Piątka dnia: Rose – Wade – James – Bosh – Boozer

Najlepsi

punkty: Bosh (34)

zbiórki: Boozer (17)

asysty: James (10)

przechwyty: Brewer, Bosh, James (2)

bloki: Anthony (5)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *