Dzienna porcja ciekawostek (21)

W pierwszym tak naprawdę defensywnym spotkaniu w Finałach Zachodu obronną ręką wyszli Dallas Mavericks, którzy po zwycięstwie odzyskali przewagę własnego parkietu. Mavs prowadzą 2-1.

* Dallas Mavericks 93:87 Oklahoma City Thunder

Recap | Boxscore

 

– Po tym, jak w poprzednich dwóch spotkaniach ani Mavs ani Thunder nie zdołali powstrzymać siebie nawzajem na 100 punktach, dziś udało się to obydwu drużynom. Lepiej wyszli na tym goście, którzy w ten sposób nadrobili słabą dyspozycję Dirka Nowitzkiego (18 pkt, 7 TO). Niemiec miał jednak swój moment, zdobywając 10 punktów w czwartej kwarcie i powstrzymując próbę come-backu Grzmotów. Mavs prowadzili już nawet 23 punktami.

– Dirk po raz piąty w karierze w play-offs zakończył mecz z taką samą liczbą strat i trafionych rzutów. Niemiec rozegrał już 116 gier posezonowych.

– Defensywa Mavs wymusiła na graczach Thunder fatalną skuteczność rzutów za trzy. Gospodarze trafili tylko jedną z 17 trójek, co jest drugim najgorszym wynikiem w PO w ostatnich 20 latach. Najgorszy wynik mieli.. Mavs, w 2005 roku trafili jedną z aż 18 trójek, wtedy również przegrali.

– Mavs wygrali czwarty z rzędu mecz wyjazdowy, dzięki czemu wyrównali najlepszą taką serię w ostatnich 5 latach.

Nagrody dnia

MVP: Shawn Marion (DAL) – 18 pkt

Najlepszy przegrany: Kevin Durant (OKC) – 24 pkt, 12 zb, 5 ast

Najlepszy rezerwowy: Nick Collison (OKC) – 9 pkt, 4-4 FG, 4 zb

Piątka dnia: Westbrook – Terry – Durant – Nowitzki – Chandler

Najlepsi

punkty: Westbrook (30)

zbiórki: Chandler (15)

asysty: Kidd (8)

przechwyty: Kidd (4)

bloki: Ibaka (3)

W tym meczu nie było zbyt dużo ciekawostek statystycznych, dlatego, by poprawić Wasze humory, zaprezentuje się Jason Terry.

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *