Dzienna porcja ciekawostek (20)

Finały konferencji stają się coraz ciekawsze. Dzisiaj wyrównanie nastąpiło w Finale Zachodu, gdyż Oklahoma City Thunder na wyjeździe pokonali Dallas Mavericks. Przed dwoma meczami w Oklahomie wynik brzmi 1-1.

* Oklahoma City Thunder 106:100 Dallas Mavericks

Recap | Boxscore

Mavs dzisiejszą porażką zakończyli siedmiomeczową serię zwycięstw. Nie rozpoczną też po raz trzeci z rzędu od 2-0. Thunder pokonali ich dziś ławką rezerwowych, co dziwi tym bardziej, bo rezerwowi Mavericks należą do najlepszych w lidze. Dzisiaj role się odwróciły, po tym, jak w G1 rezerwowi OKC zdobyli o 31 punktów mniej od rywali, dzisiaj uzbierali aż 50 oczek. Stało się to dzięki Jamesowi Hardenowi (23) i Ericowi Maynorowi (13). Po raz pierwszy od sześciu lat rezerwowi drużyny, która wygrała wyjazdowy mecz PO zdobyli podobną liczbę punktów (2006, Cavs 57 pkt vs. Wizards).

– Thunder są 5-0 w PO, gdy Harden zdobywa 15 punktów.

– Thunder po raz kolejny uniknęli drugiej porażki z rzędu. Była ich to pierwsza wygrana w WCF od 1996 roku.

– Dallas przegrali pierwszy z siedmiu meczów w tych PO u siebie.

Dirk Nowitzki przerwał swoją serię 39 rzutów wolnych bez pudła. Była to jego druga najdłuższa taka seria w PO (rekord – 42) i pierwsza najdłuższa w jednej edycji PO od 2006 roku (Billups – 41).

Kevin Durant (24 pkt) zanotował swój 12. występ 20-punktowy w PO, ale po raz pierwszy w tych play-offs nie trafił ani jednej trójki (0-5).

Nagrody dnia

MVP: James Harden (OKC) – 23 pkt, 7 zb

Najlepszy przegrany: Dirk Nowitzki (DAL) – 29 pkt

Najlepszy rezerwowy: James Harden (OKC) – 23 pkt, 7 zb

Piątka dnia: Kidd – Harden – Durant – Nowitzki – Chandler

Najlepsi

punkty: Durant (24)

zbiórki: Chandler (13)

asysty: Kidd (7)

przechwyty: Kidd (5)

bloki: Collison (2)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *