Dzienna porcja ciekawostek (19)

Finały Wschodu zapowiadają się coraz ciekawiej – po drugim meczu wygranym w UC przez Heat w tej serii jest remis 1-1, a rywalizacja przenosi się do Miami. Z tym meczem wiąże się wiele ciekawostek – wszystkie je poznacie w dzisiejszej ‚Porcji’, do przeczytania której bardzo zachęcam.

* Miami Heat 85:75 Chicago Bulls

Recap | Boxscore

– LeBron James był liderem Heat w czterech z pięciu kategorii statystycznych (29 pkt, 10 zb, 5 ast, 3 stl). Poza tym to on miał bardzo duży udział w runie 12-2 w końcówce spotkania – zdobył w nim aż dziewięć punktów. W trakcie trwania tego zrywu Bulls spudłowali 7 z 8 rzutów z gry.

– Dzięki wspomnianemu runowi Żary wywalczyły pierwsze zwycięstwo z Bulls w tym sezonie. Wcześniej przegrali oni trzy starcia w sezonie regularnym i G1 Finałów Wschodu. Być może ta wygrana przydarzyła się w momencie najważniejszym – Bulls pozbawieni przewagi parkietu muszą teraz rozegrać dwa mecze w Miami.

– Obydwie drużyny trafiły dziś 6 (po trzy) z 33 rzutów za trzy.

– Po trzech kwartach Bulls dominowali atakowaną tablicę, jednak w czwartej odsłonie Heat zezwolili im na tylko 2 punkty drugiej szansy (16 w pierwszych 3Q) i tylko jedną zbiórkę w ataku. Czwarta kwarta należała do najbardziej defensywnych w tych PO, obydwie drużyny zdobyły w niej zaledwie 24 punkty. Po raz czwarty w historii PO od 1955 roku (wprowadzenie 24-sekundowego zegara) w ostatniej kwarcie meczu PO drużyny zdobywają max. 24 oczka. Co ciekawe – pozostałe trzy przypadki nie zdarzyły się tak dawno – rekordem jest 19 oczek w 4Q w meczu między Nets a Cavs w 2007 roku, 21 punktów padło w ostatniej odsłonie meczu Heat-Hawks w 2009 roku, a 24 punkty to rezultat z meczu Jazz-Blazers (1999 r)

– James i Wade w G1 zdobyli tylko 33 punkty i 9 zbiórek. Dziś wyglądało to znacznie lepiej – ich wspólny dorobek to 53 punkty i 19 zbiórek.

– 75 punktów Bulls to ich najgorszy wynik w tych PO.

– Byli Jazzmani – Boozer i Korver – spudłowali razem 13 z 17 rzutów.

Nagrody dnia

MVP: LeBron James (MIA) – 29 pkt, 10 zb, 5 ast

Najlepszy przegrany: Derrick Rose (CHI) – 21 pkt, 8 ast, 6 zb

Najlepszy rezerwowy: Udonis Haslem (MIA) – 13 pkt, 5 zb

Piątka dnia: Rose – Wade – James – Haslem – Bosh

Najlepsi

punkty: James (29)

zbiórki: James (10)

asysty: Rose (5)

przechwyty: James (3)

bloki: Gibson (3)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

2 komentarze

  1. hajnel29 napisał(a):

    Nastał czas rezerowych: wczoraj Haslem, dzisiaj Harden

  2. woy9 napisał(a):

    play off jest takim czasem, gdzie szuka się dodakowych punktów głównie właśnie u tych role players. stąd też gracze jak Gibson,Haslem czy Harden robią różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *