Dzienna porcja ciekawostek (16)

Nareszcie będziemy świadkami siedmiomeczówki! Grizzlies pokonali w Thunder w G6 i tym samym wyrównali na 3-3, doprowadzając do G7, który odbędzie się już w niedzielę. Stay tuned! Póki co, zapraszam na ‚Porcję’ ciekawostek z tego meczu.

* Po pierwszej połowie – OKC 54:44 Memphis

Po drugiej połowie – OKC 83:95 Memphis

 

Tak, Grizzlies odrobili 10-punktową stratę z pierwszej połowy i wygrali ten mecz 12 punktami. Tym samym zachowali jeszcze szanse na awans, wyrównując na 3-3. Pierwszy G7 w tych play-offach już w niedzielę o 21:30 – ten mecz z pewnością należy do must-see, bo zapowiada się bardzo dobrze.

Polecam recap Piotra Gładczaka, natomiast ja przejdę do ciekawostek, a tych nie brakuje:

Zach Randolph (30/13) po raz czwarty (trzeci vs. OKC) w tych play-offs zanotował występ 30/10. Pod tym względem jest najlepszy, natomiast gonią go Kevin Durant i Dwyane Wade (2). Tyle samo, co wymieniona dwójka, takich występów ma Dwight Howard, 0n jednak jest już za burtą statku play-offs.

– Skoro już o Z-Bo – w drugiej serii z rzędu Randolph pozytywnie zaskoczył w G6. W serii ze Spurs w meczu szóstym zanotował 31 punktów i 11 zbiórek, w tym 17 punktów w czwartej kwarcie, a dziś, jak wiemy, zdobył 30 oczek i 13 zbiórek, w tym 12 punktów w czwartej kwarcie.

– Grizzlies, jak wspominałem wcześniej, odrobili 10 punktów straty. Był to trzeci raz w tych play-offs, gdy drużyna odrobiwszy dwucyfrową stratę z drugiej połowy wygrała mecz. Poza tym, Niedźwiadki zostały czwartą drużyną w ostatnich 10 sezonach, która w elimination-game odrobiła stratę min. 10-punktową i wygrała mecz. Spośród trzech drużyn, które dokonały tego wcześniej, tylko Lakers 2010 wygrali tamtą serię, a stało się to w Finałach z Celtics.

– O ile Randolph spisał się świetnie, o tyle Kevin Durant zanotował swój najgorszy występ w play-offs w karierze, zdobywając 11 punktów (1-8 z jumperów catch-n-shoot). Spośród 331 rozegranych w NBA meczów tylko 12-krotnie miał max. 11 punktów.

– Grizzlies są 5-1 w tych PO u siebie. Z kolei Thunder są 5-2.

– Nadchodzący G7 będzie pierwszym w ich historii, odbędzie się – niestety – w Oklahomie. Thunder rozegrali już siedem meczów siódmych w historii organizacji, wygrywając cztery z nich. Grizzlies są czwartą drużyną rozstawioną z ósemką, która doprowadziła do G7. Poprzednie trzy przegrały.W 80,2% przypadków G7 wygrywa drużyna gospodarzy.

– Thunder są 4-22 w series-clinching-games na wyjeździe.

– Na koniec jeszcze jedna ciekawostka a propos Randolpha – ostatni raz tyle punktów i zbiórek w wygranej doprowadzającego do G7 miał Shaq (41/17 w G6 WCF 2002 przeciwko Kings, w G7 35/13, Lakers wygrali).

Nagrody dnia

MVP: Zach Randolph (MEM) – 30 pkt, 13 zb

Najlepszy przegrany: Russell Westbrook (OKC) – 27 pkt

Najlepszy rezerwowy: James Harden (OKC) – 14 pkt, 6 zb, 5 ast

Piątka dnia: Westbrook – Mayo – Harden – Randolph – Gasol

Najlepsi

punkty: Randolph (30)

zbiórki: Randolph (13)

asysty: Conley (12)

przechwyty: Mayo (4)

bloki: Gasol (3)

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *