Mavs wygrywają, Cuban milczy

Mark Cuban – właściciel Dallas Mavericks od zawsze zanany był z dwóch rzeczy: grubego portfela i ciętego języka. O ile jego zespół kolejny rok z rzędu jest w czołówce jeżeli chodzi o sumę kontraktów zawodników, o tyle Cuban jest zaskakująco mało aktywny w mediach.

Na pewno nie chodzi tutaj o finanse – 53 latek wielokrotnie płacił kary za swoje krytykowanie sędziów i rywali. W sumie złożyło się to na kilka mln $ przelanych na konto NBA. Na biednego jednak nie trafiło – jego majątek jest szacowany na 2,4 mld $

Dziennikarze zajmujący się na codzień Mavs mówią, że Mark próbuje po prostu innego sposobu mobilizacji zawodników. Koniec z wymówkami – nie patrzymy na grę przeciwników, na to jak gwiżdżą panownie w czerni – mamy wygrywać. Jak na razie funkcjonuje to doskonale. Dlatego też, zapytany o to, czy szerzej się otworzy dla prasy – Cuban odpowiedział krótko i stanowczo: „nie”.

It should be about the players, never about the owner. We played a great series (against the Lakers), we fought hard and battled and that was fun. I haven’t really seen Mark since then and that’s probably a good thing. It’s fine.Dirk Nowitzki

Cytowany wyżej Nowitzki sugeruje w dalszej części wywiadu, że Cuban po prostu się ustatkował i uspokoił. Będący przez długi czas singlem prezes w końcu się ożenił, ma też dwójkę dzieci. To sprawiło, że w obecnym sezonie opuścił wiele spotkań swojego zespołu ponieważ górę wzięły… treningi piłkarskie i szkoła baletu jego pociech.

He still gets fired up during games. He’s still a huge fan once the ball goes up. He’s still in it with his heart. … He picks his spots better, I think. He’s not as hands-on as he was. He’s still hands-on for an owner, I think, but not as hands-on as he used to be.Dirk Nowitzki

Podobnego zdania jest drugi weteran w zespole z Teksasu – Jason Terry:

He’s definitely changed. I think guys have seen it. He’s still going to get on the refs if they make a call he doesn’t particularly care about. But he’s doing a great job with the media, being mindful of the fact they do listen when he talks. I give him a lot of credit for that. Mark is going to do whatever it takes to win a championship. If it’s to spend more money, he does it. You look at our talent, you look at our roster—he’s done his job.

Ciekawostki:

  • „Ulubionym” sędzią Cubana jest Dan Crawford. Mark bardzo często źle wypowiadał się na jego temat. Mavs przegrali 17 z 18 meczów w playoff jakie prowadził Crawford. Złą serię przerwali dopiero w G2 przeciwko Blazers.
  • W trakcie tego sezonu Cuban na łamach prasy nazwał trenera Jacksona „zabawką swojej dziewczyny” (toy-boy, Phil spotyka się z córką prezesa Lakers). Wielokrotnie atakował także Rona Artesta. W czasie drugiej rundy gdy zespoły walczyły bezpośrednio siedział jednak cicho.
  • MFFL (Mavs Fan For Life) – termin, który wymyślił i rozpropagował Cuban, a nawet umieścił na rejestracji swojego auta.
  • Mark majątku dorobił się w czasie tzw. bańki internetowej na przedsiębiorstwach z branży komputerowej.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. bargnani napisał(a):

    Eee tam gadanie. Dostaną w finale sweepa od Chicago i zapomną o tym co mówili teraz. Cuban im się przypomni.

  2. woy9 napisał(a):

    nie wykluczone;-) od razu mu mina zrzednie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *