Celtics negocjują z Riversem

W trakcie gdy piszę ten tekst Doc Rivers może już szykować się do podpisywania nowego, wieloletniego kontraktu z Boston Celtics. Źródła zbliżone do klubu mówią, że opinia o jego pracy jest świetna i najpierw ma podjąć kolejną próbę walki o tytuł ze starzejącymi się Garnettem, Allenem i Piercem, a w kolejnych latach przeprowadzić proces gruntownej przebudowy.

Doc wants to be a Celtic and Danny Ainge wants him to remain with the Celtics. Nothing is imminent. Nothing is going to happen today or tomorrow. But there has been progress made toward keeping Doc with the Celtics for a few more years.Jeff Twiss, rzecznik prasowy Boston Celtics

Nowy – stary trener Celtics może liczyć na umowę gwarantującą mu około 6 mln $ za sezon. Jedynym co może powstrzymać Riversa jest chęć zatrudnienia go przez… Los Angeles Lakers. Trudno jednak spodziewać się, żeby skusiła go perspektywa ponownej przeprowadzki do Kaliforni (był graczem Clippers). Szczególnie dlatego, że obiecał swoim graczom powrót w nowym sezonie po tym jak ci zostali wyeliminowani przez Miami Heat.

Jednym z warunków, które Doc miał stawić jest rzekomo zatrzymanie kluczowych graczy. To może oznaczać, że Danny Ainge będzie miał mocno związane ręce próbując wymian.

I haven’t made that decision, but I can tell you I probably will, I’m a Celtic and I love our guys. I want to win again here, and I’m competitive as hell. I have a competitive group, so we’ll see. I can tell you that is where I am at today. Tomorrow, I may change my mind. But, that’s where I am at today. Doc Rivers

Jeżeli okaże się, że C’s będą mieli kolejną szansę na tytuł być może będziemy mieli szansę ponownie na parkiecie zobaczyć Shaquille’a O’Neala. Wszystko oczywiście zależy od jego zdrowia.

This has been emotionally draining to him, more than you guys would know. He feels awful about this because this is why he came here, to get to the playoffs and then play in the playoffs. Not being able to do that has really hurt him.Rivers o S. O’Nealu

UPDATE: Rivers podpisał z Celtics nową, pięcioletnią umowę na sumę 35mln USD.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *